19 Nazorg voor zwakzinnigen. 25 MAART 1926. Aan den Raad. Door het Gemeentebestuur van Haarlem is ons medegedeeld, dat door die gemeente is voorzien in de z.g. „Nazorg voor Zwakzinnigen" en daarvoor een ambtenaar als hoofd is aangewezen. Diens taak bestaat o.m. in het voortdurend behartigen van de materieele belangen der oud-leerlingen van scholen voor zwak- zinnigen, alsmede der sub-normale oud-Ieerlingen van scholen voor gewoon lager onderwijs. Ter bereiking van dit doel houdt hij geregeid contact met de be- langhebbenden, hunne ouders en met patroon-werk- gevers enz. Ook de moreele en Godsdienstige verzorging van bovenbedoelde oud-leerlingen worden door hem be- hadigd in samenwerking met de Verbondscommissie". Volgens mededeeling van gemeld gemeentebestuur wonen van de oud-leerlingen der buitengewone scho- len op dit tijdstip er ongeveer 7 in onze gemeente, in verband waarmede gevraagd wordt, of vorenom- schreven toezicht ook voor hen wordt gewenscht De kosten hiervan zullen plm. f 25.per kind en per jaar bedragen. Behalve genoemd toezicht worden ook maatregelen genomen om (zoo mogelijk) te voorkomen dat de „maatschappelijk onhandigen" later zouden zijn aan- gewezen op gestichtsverpleging. Voor de jongens werd reeds een werkinrichting geopend, waar den betrokkenen het vervaardigen van eenvoudige gebruiksvoorwerpen geleerd wordt, terwijl voor meisjes plannen zijn ontworpen om te geraken tot oprichting van z g. huishoudcursussen. De kosten van deze cursussen worden globaal ge- raamd op f 200.per leerling en per jaar. Momenteel zouden volgens mededeeling van den heer E. P. Schuyt, Hoofd van de Nazorg, voor het volgen van zoo'n cursus geen jongens maar wel één meisje uit onze gemeente in aanmerking komen. Het Gemeentebestuur van Haarlem heeft nu ver- zocht te berichten, of in voorkomende gevallen toe- zicht van het hoofd van de Nazorg ook gewenscht wordt voor de belanghebbenden uit onze gemeente tegen betaling der kosten en of de kinderen tegen

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 5