46 Bijdrage schoolgeld R. K. Lyceum te Overveen. 15 APRIL 1926. Aan den Raad. Bij raadsbesluit van 28 Mei 1925, no. 35, zijn wij gemachtigd met het Bestuur van het Kennemer Lyceum te Bloemendaal eene regeling te treffen in- zake de toelating van leerlingen uit onze gemeente op genoemd Lyceum. Als grondslag is daarbij bepaad, dat door het Lyceum aan de ouders, voogden of verzorgers een schoolgeld in rekening zal worden gebracht als verschuldigd zou zijn, indien de Veror- dening op de heffing van Retributiegeld van toepas- sing zou zijn. hetgeen op die wijze door het Lyceum voor ieder der leerlingen minder aan schoolgeld wordt ontvangen dan f 400.per jaar zal door de gemeente aan dat Lyceum worden vergoed. Een gelijke regeling is bij raadsbesluit van 29 Oc- tober 1925, no. 90, getroffen voor de Middelbare School voor meisjes ,,'t Kopje" te Bloemendaal. Thans komt het Bestuur van het R. K. Lyceum te Overveen tot ons met het verzoek te bevorderen, dat voor dit Lyceum met ingang van den cursus 192ö 1927 eene gelijke regeiing wordt getroffen als boven- bedoeld, met dien verstande, dat in sub 2 in de plaats van f 400.wordt gelezen f 300.omdat dit bedrag het maximum schoolgeld is, dat door het Lyceum wordt geheven. Het komt ons billijk voor, dat evenals voor de beide eerstgenoemde inrichtingen op dezelfde gronden eene bijdrageregeling wordt getroffen voor het R. K. Lyceum, hetwelk door 28 leerlingen uit onze gemeente wordt bezocht. Wij stellen U daarom voor, bijgaand besluit te bekrachtigen. Heemstede, 7 April 1926. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 20