40 Beschikbaarstelling gelden voor de Nicolaas Beetsschool aan den Voorweg. 15 APRIL 1926. Aan den Raad. ln Uwe Vergadering van 25 Februari 1926 is om advies in onze handen gesteld eene aanvrage, dd. 19 Februari 1926, van het Bestuur der Vereeniging Bijzondere Protestantsche School te Heemstede" om overeenkomstig art. 72 der Lager Onderwijswet 1920 gelden uit de gemeentekas te ontvangen ten behoeve van de Nicolaas Beetsschool aan den Voorwegvoor: te. aanschaffing van leermiddelen 2e. aanschaffing van schoolmeubelen en school- behoeften 3e. aanschaffing van slojdbenoodigdheden ae verharding van het schoolplein 5e. verandering van ramen. Uit de bij de aanvrage overgelegde toelichting blijkt het volgende le. de leermiddelen zijn niet op peil en in onvol- doende hoeveelheid aanwezig, zoodat aanvulling ge- wenscht is. Aangeschaft zullen worden wandkaarten en verschillende soorten schoolplaten. 2e. Door de invoering van het 7e leerjaar zijn 2 rijen banken noodig. Voorts zijn niet aanwezig of in de vorige aanvrage abusief niet opgenomen 4 podiums, 4 bordtrapjes', 2 klassestoelen, 3 kisten voor het be- waren van platen, 1 kaartenrek, 1 telraam en 1 natuur- kundekast, terwijl in de gangen en lokalen latten zullen worden aangebracht voor het ophangen van platen en kaarten. 3e. Dit jaar zal het vak „handenarbsid" worden ingevoerd, aanvankelijk alleen cartonnage. Op grond van deze vermeerdering van de leervakken worden voor de noodige leermiddelen en leerbehoeften gelden aangevraagd. 4e. Het bestuur acht om hygiênische en aesthetische redenen verharding van het schoolplein door betege- ling gewenscht, terwijl verder het Bestuur het plein wenscht te gebruiken bij de vrije- en ördeoefeningen, zoodra de weersgesteldheid dat wenschelijk maakt.

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 3