40 Beschikbaarstelling gelden voor de Nicolaas Beetsschool aan den Voorweg. 15 APRIL 1926. De Raad der Gemeente Heemstede Gezien de aanvrage dd. 19 Februari 1926, van het Bestuur der Vereeniging „Bijzondere Protestantsche School te Heemstede", om overeenkomstig art. 72 der Lager Onderwijswet 1920 gelden uit de gemeentekas te ontvangen ten behoeve van de Nicolaas Beetsschool aan den Voorweg voor le. aanschaffing van leermiddelen 2e. aanschaffing van schoolmeubelen en school- behoeften 3e. aanschaffing van slojdbenoodigdheden 4e verharding van het schoolplein 5e verandering van ramen. Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethou- ders Overwegende, dat het wenschelijk is de gelden beschikbaar te stellen voor de uitgaven vermeld onder le, 2e, 3e en 5e dat, wat belreft de aanvrage om gelden voor het onder 4e omschreven doel, het Bestuur in de toelich- ting bij de aanvrage heeft vermeld, dat de verharding van het schoolplein gewenscht is om hygiênische en aesthetische redenen en dat het terrein gebruikt zal worden bij de vrije- en ordeoefeningen, zoodra de weersgesteldheid dat wenschelijk maakt dat het uit het gepleegd overleg niet overtuigend gebleken is, dat het terrein, indien het verhard is, voor dat doel zal worden gebruikt, doch dat het Bestuur met de aanvrage meer bedoeld heeft verbete- ring van de entree tot de school en verhooging van het aesthetisch aanzien, terwijl het gebruikt zal worden voor speel- en wachtterrein voor de leerlingen dat bovendien art. 72, 2e lid, der wet alleen spreekt van inrichting van terreinen voor onderwijs in licha- melijke oefening en niet voor vrije-en ordeoefeningen, terwijl voor het geven van onderwijs in lichamelijke oefening een gymnastieklokaal aanwezig is en reeds bij raadsbesluit van 15 Januari 1925, no. 1, gelden toegestaan zijn voor den aankoop van turnartikelen

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 5