41 Uitbreiding Algemeene Begraafplaats. 15 APRIL 1926. Aan den Raad. In Uwe Vergadering van 29 October 1925 werd besloten ons te machtigen over te gaan tot het uit- voeren van de noodige grondwerken voor het in orde brengen als Algemeene Begraafplaats van het reeds opgehoogde terrein ten Westen van den Dood- weg en tot het uitvoeren van de noodige grondwer- ken voor het maken van een nieuwen ingang tot de Algemeene Begraafplaats. Deze werkzaamheden zijn reeds voor een groot deel uifgevoerd en ter plaatse is reeds duidelijk waar- neembaar, welk eene verbetering hierdoor tot stand komt. Bij het voorstel tot uitvoering dezer werkzaamheden hebben wij reeds doen uitkomen, dat uitvoeriger plannen tot uitbreiding der Algemeene Begraafplaats U ter vaststelling zouden worden aangeboden. Meerdere malen zijn deze plannen bekeken en ge- wijzigd en thans meenen wij eene juiste oplossing voor de uitbreiding van de Algemeene Begraafplaats te hebben gevonden, zooals is aangegeven op de uitgewerkte teekening, welke voor U ten Raadhuize is nedergelegd. Uit dit plan zal U blijken, dat de uitbreiding van de begraafplaats zich vooral uitsfrekt riaar het Zuid- westen. Het ligt in de bedoeling geleidelijk tot de uitvoering van dit werk over te gaan en het te vol- tooien, als over het geheele benoodigde terrein de vrije beschikking wordt verkregen, waarvoor ook de woningen van het zoogenaamde „Bullenhofje" moeten verdwijnen. Een reeks van jaren zal deze begraafplaats dan kunnen voorzien in de behoefte aan begraaf- ruimte. De kosten verbonden aan deze algeheele uit- breiding worden geraamd op f 34.000. Een directe uitbreiding van de begraafruimte is noodzakelijk, daar de bestaande begraa'plaats zeer weinig ruimte rneer biedt. De wensch is bovendien te kennen gegeven door het Kerkbestuur van de nieuw te stichten R. K. Kerk O. L. Vrouwe Hemelvaart te Heemstede aan het Valkenburgerplein, om een gedeelte van de Algemeene

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 7