41 15 APrflL 1926. Begraafplaats voor het begraven van leden van dit Kerkgenootschap in gebruik te mogen nemen, waar- tegen in beginsel bij ons geen bezwaar bestaat, zoodat daaromtrent nadere voorstellen aan U zullen worden gedaan. In afwachting van deze nadere regeling komt het ons evenwel niet ondienstig voor hiermede reeds rekening te houden ter verkrijging van een goed ge- heel. Nu tot uitbreiding van de begraafplaats inoet wor- den overgegaan, hebben wij gemeend, dat ook aan- dacht moet worden geschonken aan het stichten van eene aula en een goede doodgraverswoning. daar de tegenwoordige woning niet meer voor bewoning in Op de tegenwoordige begraafplaats ontbreekt ten eenenmale een wachtlokaal bij begrafenissen, wat zeer dikwijls een groot gemis is gebleken, zoodat ook daarin zeer noodzakelijk dient te worden voorzien. Door den heer Ir. Jos. Th. J. Cuypers is een plan ontworpen tot het maken van eeu aula met ontvang- kamer voor familie en helangstellenden, benevens toiletten en kleine koffiekeuken. Voorts is het de bedoeling aan een zijde van deze aula, die bij den hoofdingang zal worden gemaakt op een terrein ge scheiden door een vijver van het kerkhof, een dood- graverswoning te bouwen en aan de andere zijde van deze aula een bergplaats voor baar en gereedschappen met een wachtlokaal voor koetsiers en chauffeurs. Met een monumentaal afsluithek zal dit alles een rustig geheel vormen, zooals op de ter inzage liggende teekeningen duidelijk blijkt. De bouw is in opzet zoo beperkt mogelijk ontwor- pen. Toch is 't noodzakelijk in verband niet het karakter, dat de begraafplaats meer en meer in deze gemeente gaat innemen, dat de aula ruimte biedt voor een tamelijk groot aantal belangstellenden, die ook per tram spoedig ter plaatse kunnen zijn. Bij het uiterlijk is gestreefd naar een rustig karak- ter, dat zoowel door eenvoudigen vorm als door de witte kleur der muren en lichten toon van't hcrutwerk wordt gezocht, waardoor een sterke tegenstelling met het groen van de beplanting wordt bereikt. Alle sombere zwaarmoedigheid moet bij deze laatste rustplaats worden vermeden volgens de opvatting van den ontwerper. De aula zal inwendig een zekere wijding verkri]gen door den gebogen gewelfvormigen zolder. De half- cirkelboog is immers een werkelijk sprekend symbool van rust. aanmerking komt.

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 8