Verhuur Tuinmanswoning in Groenendaal. 24 JUNI 1926. Aan den Raad. Door het overlijden van den heer A. de Wilde, in leven „raadgever van Groenendaal", is krachtens de bepalingen van het huurcontract gesloten overeenkom- stig artikel 15 der Verordening op het gebruik en beheer van Groenendaal, vastgesteld in de raadsver- gadering van 8 Mei 1913, de huur van de vroeger door hem bewoonde tuinmanswoning vervallen en verkrijgt de gemeente op 1 Juli a.s. de vrije beschik- king over deze woning. Reeds jaren werd deze woning mede bewoond door den heer D. F. de Wilde en diens gezin, die ons heeft te kennen gegeven er prijs op te stellen voor- loopig alhier te blijven wonen. Voor Groenendaal is het zeker van groot belang, dat rekening wordt gehouden welke bewoning wordt toegelaten in deze tuinmanswoning en daarom kunnen wij er ons volkomen mede vereenigen, dat dit huis wordt verhuurd aan den heer D. F. de Wilde, die meerdere malen blijk heeft gegeven de belangen van de gemeente en de bezoekers van Groenendaal zoo juist te begrijpen. Na overleg met den heer D. F. de Wilde hebben wij gemeend aan Uwe Vergadering te moeten voor- stellen deze tuinmanswoning met schuur, onmiddellijk hieraan grenzende bergruimte en plus minus 700 M2 grond gelegen ten Zuiden van deze woning, alsmede een strook grond aan de Noordzijde van deze woning over de geheele breedte van het verhuurde ter diepte van ongeveer 40 Meter aan liern in huur af te staan voor een bedrag van f5per week, onder bepaling dat het onderhoud van deze woning, schuur en berg- plaats geheel komt voor rekening van den huurder. Aangezien huurder de verplichting op zich wil ne- men, het geheele onderhoud der gebouwen, die niet in al te besten toestand verkeeren, voor eigen rekening te nemen, is het niet ongemotiveerd, dat in de hiervan op te maken huurovereenkomst wordt bepaald, dat deze verhuur zal geschieden voor den tijd van vijf achtereenvolgende jaren ingaande 1 Juli a.s. en met bepaling, dat de huur stilzwijgend telkens voor een jaar wordt verlengd indien zij niet ten minste drie maanden voor het verstrijken van den huurtijd door een der partijen schriftelijk wordt opgezegd. In verband hiermede bieden wij bijgaand besluit ter vaststelling aan. Heemstede, 22 Juni 1926. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 19