Brug over de Houtvaart. 24 JUNI 1926. Aan den Raad. Volgens voorwaarde 20 van de voorloopige akte betreffende het bouwplan ten Zuiden van de Zand- voortschelaan in de omgeving van de Houtvaart be- hoorende bij raadsbesluit van 25 Maart 1926, no. 26, zai zooveei mogelijk worden zorg gedragen, dat vöör 1 Januari 1927 gereed is gekomen een brug over de Houtvaart tegenover weg no. 505, aangegeven op herziening XLIII van het Uitbreidingsplan dezer ge- meente. In verband daarmede, is aan het Hoofd van het Bedrijf voor Openbare Werken opdracht gegeven een ontwerp te maken voor het bouwen van een brug over genoemde vaart. Overeenkomstig deze opdracht is een ontwerp in- gezonden, waarmede wij ons aigemeen kunnen ver- eenigen. De nieuwe brug is ontworpen met baksteenen landhoofden, vleugelmuren en leuningen, terwijl het brugdek is gedacht van gewapend beton afgedekt met asphaltbloks. De bouwkosten van de brug wor- den geraamd op rond f 18000.In deze kosten wordt voor een bedrag van f7500.bijgedragen door de heeren G. van den Aardweg te Heemstede en G. J Stekelenburg Jr te Schoten, volgens de voor- waarden van bovenaangehaalde voorloopige akte. Aangezien door deze brug een goede verbinding vân verschiilende wegen zal tot stand komen, is het niet twijfelachtig, of de aldaar gelegen terreinen der ge- meente zelf zullen in waarde stijgen, waarmede bij verkoop rekening zal kunnen worden gehouden Door het Grondbedrijf zou naar onze meening zonder be- zwaar eene bijdrage van f 5000.in het maken van deze brug kunnen worden verleend en alsdan zou een bedrag van f4500.uitsluitend komen ten laste van de gemeentekas. Het algemeen belang rechtvaar- digt ongetwijfeld een dergelijk bedrag voor het maken van deze brug. De Commissie voor Openbare Werken heeft zich met dit ontwerp kunnen vereenigen, terwijl ook de Commissie voor het Grondbedrijf accoord gaat met dit plan. De stukken hierop betrekking hebbende liggen voor U ten Raadhuize ter inzage. Wij stellen U voor ons het benoodigde crediet te verleenen voor de uitvoering van dit werk en bieden U in verband daarmede bijgaand besluit ter vaststel- ling aan. Heemstede, 9 Juni 1926. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 5