Aankoop strook grond aan de Pieter de Hooghstraat. 24 JUNI 1926. Aan den Raad. Wij hebben de eer U mede te deelen, dat in ver- band met de nitbreiding van het electrisch kabelnet het noodzakelijk is, dat wordt overgegaan tot het bij- bouwen van een transformatorstation in het Bronstee- park van de Maatschappij „Leeuw en Hooft". Met de Directie van deze Maalschappij is eerst overleg gepleegd om zoo mogelijk gedaan te krijgen, dat dit station zou kunnen worden gesticht op een gedeelte van hare bouwterreinen. Van de gedachte werd uit- gegaan bij de keuze van het terrein erzooveel moge- lijk rekening mede te houden, dat de bewoners van het park van deze stichting weinig hinder zouden ondervinden. Dit overieg heeft toen echter niet tot het beoogde doel geleid, doch wel werd met den Directeur van genoemde Maatschappij overeenstemming bereikt omtrent de plaatsing van dit transformator- station.in het middengedeelte van het plantsoen aan het begin van de Rembrandtlaan, wat voor het elec- triciteitsbedrijf ook tecbnisch een zeer goede oplossing was. Bij den aanvang der werkzaamheden werd even- wel door de eigenaars van perceelen in deze omgeving ernstig bezwaar gemaakt tegen het bouwen van een transformatorstation op deze plaats. In samenwerking rnet deze bewoners zijn toen nadere besprekingen gehouden met de Directie van de Maatschappij „Leeuw en hlooft" om een daarvoor meer geschikt terrein te verkrijgen. Hierin zijn wij geslaagd door de beschik- baarstelling van een gedeelte bouwterrein aan de Pieter de Hoogstraat ter grootte van ruim 60 M2. door de Maatschappij „Leeuw en Hooft" voor een bedrag van f 300.welk bedrag in verband met de grondprijzen in deze omgeving zeer biliijk kan worden geacht. Voor het beoogde doel is dit terreintje zeer geschikt en de stichting aldaar van het transformator- station zal voor de omwonenden geen hinder of be- lemmering van uitzicht veroorzaken. Omtrent de reeds gemaak'e kosten voor de stichting van dit transfor- matorstation aan de Rembrandtlaan is eetre bevredi- gende regeling getroffen met de verschillende omwo- nende eigenaren, zoodat de gemeente door deze wij- ziging geen financieele schade zal leiden. In verband met het vorenstaande stellen wij U voor tot aankoop van dit strookje grond over te gaan en bieden U daartoe bijgaand ontwerp-besluit ter vast- stelling aan. Heemstede, 3 Juni 1926. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 7