92 23 SEPTEMBER 1926. Stichting Openbare Seholen. Aan den Raad. In Uwe Vergadering van 25 Februari 1926 werd op ons voorstel besloten over te gaan tot de stichting eener School voor Lager en voor Uitgebreid Lager Onderwijs op een terrein aan de Overboschlaan hoek Bronsteeweg en werden wij uitgenoodigd, nadat plan- nen gereed zouden zijn, het benoodigde crediet aan te vragen. Aan den heer H. Korringa, architect alhier, werd opgedragen deze plannen uit te werken. Wegens de o.i. te hooge stichtingskosten van zijn overigens zeer verdienstelijk eerste ontwerp, waren wij genood- zaakt den architect te verzoeken een nieuw ontwerp bij ons in te dienen. Met den opzet van dit ontwerp kunnen wij ons geheel vereenigen. Ook onze adviseur, de heer Ir. Jos. Th. J. Cuypers, heeft ons medege- deeld, tegen de uitvoering van het onlwerp geenc bezwaren te hebben, doch integendeel, met voldoening prijzenswaardige soberheid in opzet en uifvoering te hebben geconstateerd, terwijl z.i. het geheel ter plaatse zeer goed zal voldoen. Zooals uit het voor U ter inzage liggende plan blijkt, zal worden gebouwd eene school met tien les- lokalen, waarvan zes voor de Lagere en vier voor de U.L.O. School, een gymnastieklokaa! en eene kleine woning voor dengene, aan wien het schoonmaken van het gebouw en de verzorging van de centrale verwarming zai worden opgedragen. De bedoelde tien lokalen zullen over twee verdiepingen worden verdeeld en wel 5 beneden en 5 boven. Voorts is bij het plan gerekend op een kamertje voor het Hoofd en voor het Onderwijzend Personeel en een voor het opbergen van leermiddelen, instrumenten enz. Blijkens de door den architect overgelegde globale kostenbegrooting worden de bouwkosten geschat op f 97.000.—, waarbij inbegrepen zijn de aanleg van eene electrische lichtleiding, terreinafscheidingen, terreinop- hoogingen, het dempen van de sloot aan het terrein en het gedeeltelijk plaveien van de speelplaats. De bouwkosten van de woning worden begroot op f 6500.terwijl de kosten van de installatie voor centrale verwarming worden geschat op f7000,— voor het schoolgebouw en op f250,— voor de wo-

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 19