83 Onderwijzend Personeel. 23 SEPTEMBER 1926. Aan den Raad. Door het Hoofd van de Openbare Scholen voor L. O. en U. L. O. is aan ons mededeeling gedaan van het aantal leerlingen, hetwelk na de opening van den meuwen cursus op 24 Augustus j.l. in elk der Iokalen van de Lagere School is geplaatst. Daaruit blijkt, dat dit aantal voor het derde leerjaar bedraagt 56, terwijl het lokaal plaats biedt voor 48 kinderen. De overblijvende plaatsruimte in de lokalen van het 2e en 4e leerjaar de eenige leerjaren waarmede eer. gedeelte van het 3e leerjaar gecombi- neerd zou kunnen worden moet noodzakelijk be schikbaar blijven voor nieuwe leerlingen welke zich steeds in den loop van het jaar nog aanmelden. Die overblijvende ruimte in eik van die lokalen is niet zöö groot, dat daarbij gevoegd zouden kunnen wor- den de leerlingen van het derde leerjaar welke in hun eigen lokaal geen plaats kunnen vinden, terwijl toch ook voor dit leerjaar nog op toename van het aantal leerlmgen m den loop van den cursus moet worden gerekend. Waar bovendien het geven van onderwijs aan 56 leerlingen door één leerkracht niet doenlijk is en dit °.ok «en zeerste schadelijk voor het onderwijs zou zijn, heeft splitsing van het derde leerjaar moeten plaals hebben. Op advies van het Hoofd der School eii in overleg met den heer Inspecteur van het Lager Onderwijs in de Inspectie Haarlem is hiertoe overge- gaan en is ten behoeve van de Lagere School een der daarvoor beschikbare lokalen van de U. L. O. afdeeling in gebruik genomen. Voor het geven van onderwijs aan een deel der derde klasse is door ons, eveneens in overleg met genoemden Inspecteur een tijdelijke leerkracht aange- steld. 6 Onder mededeeling dat de desbetreffende stukken voor U ten Raadhuize ter inzage liggen, hebben wij de eer U voor te stellen een en ander wel te willen bekrachtigen. Heemstede, 12 Augustus 1926. Burgemeester en VC^ethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, N. VOS, L.S. Behoort bij de notulen van den Raad der Gemeente Heemstede, van den 23 September 1926. De Secrefaris, De Voorzitter, Jl.

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 1