84 Onderhandsche verpachting Ververschingshuis 23 SEPTEM9ER 1926. Aan den Raad. In de raadsvergadering van 15 November 1916 werd besloten tot verpachting van het Ververschingshuis met Belvédêre in Groenendaal voor den tijd van 10 achtereenvolgende jaren, in verband met eene open- bare inschrijving, aan A. Verdonkschot te Heemstede voor een bedrag van f 3800.per jaar. Op 1 Januari a.s. eindigt dit contract, zoodat nu het tijdstip is aangebroken, voor overweging, wat voor de gemeente voor de verdere exploitatie het meest wenschelijk is. Door den exploitant zelf is verzocht om tegen nader overeen te komen voorwaarden het bestaande contract met vijf jaren te verlengen, waarbij hij zich beroept op gelijksoortige gevallen van verlenging, wanneer geen klachten van het publiek zijn ingekomen en de exploitatie zelf tot tevredenheid van verpachters heeft plaats gehad. Omdat de exploitatie van het Ververschingshuis met Belvédêre zeer zeker tot onze tevredenheid heeft plaats gevonden en door den exploitant goed is begrepen, op welke wijze eene dergelijke inrichting in het alge- rneen belang der gemeente dient te worden beheerd, hebben wij gemeend juist te doen met over dit ver- zoek nader met den pachter in onderhandeling te treden. Uit dit overleg is ons gebleken, dat de exploitant bereid is voor dé komende vijf jaren een pachtprijs te betalen van f 4200.per jaar, welk bedrag ons in verband met de overgelegde exploitatie- rekeningen over den verstreken pachttijd billijk voorkomt. De financieele berekeningen, welke hierop betrek- king hebben, liggen voor U ten Raadhuize ter inzage. Wij vertrouwen, dat ook Uwe Vergadering zal over- tuigd zijn, dat het voor de gemeente van groote be- teekenis is bij eene behoorlijke pachtsom de zeker- heid te hebben van een geschikten exploitant, waarom wij meenen U bijgaand voorstel tot onderhandsche verpachting ter vaststelling te moeten aanbieden. Het ligt in ons vooruemen de voorwaarden van het be- staande pachfcontract met enkele bepalingen aan te vullen. Heemstede, 12 Augustus 1926. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de notulen van den Raad der Gemeente Heemstede, van den 23 September 1926. De Secretaris, De Voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 3