Overplaatsing noodwoningen 23 SEPTEMBER 1926. Aan den Raad. In verband met den woningnood werd indertijd overgegaan tot de stichting van een tweetal dubbele noodwoningen nabij het Res Novaplein en een dub- bele noodwoning nabij het Bullenhofje. De huur van laatsgenoemde dubbele noodwoning werd opgezegd, omdat het terrein daarvan is bestemd voor uitbreiding der Algemeene Begraafplaats. Tevens werd besioten ook over te gaan tot huuropzegging van de beide dubbele noodwoningen nabij het Res Novaplein, omdat de eigenares over het terrein weder de vrije beschikking wenscht te verkrijgen. Naar aanleiding van deze opzegging is een dezer woningen reeds ontruimd, terwijl de andere bewoners zeer waarschijnlijk onderdak zullen kunnen krijgen in een der nieuwe woningen van de woningvereeniging „de liaemstede" nabij de Javalaan, zoodra deze ge- reed zijn. Algeheele opruiming dezer noodwoningen komt ons niet wenschelijk voor, daar er altijd nog gezinnen overblijven, die door den aard der bewoning groote moeih'jkheken ondervinden met het verkrijgen van een huis en daarin zelfs somtijds in het geheel niet slagen. Wij behoeven zeker niet te verzwijgen, dat dit over het algemeen de minst gewenschte buren zijn voor hen, die gewend zijn aan ordelijkheid en netheid en daarom komt het ons wenschelijk voor deze nood- woningen over te brengen naar een plaats, waar van dergelijke bewoners door anderen de minste hinder wordt ondervonden. Hiervoor hebben wij gedacht aan het terrein der gemeente aan het einde van de Molenwerfslaan, alwaar wij voor deze zes noodwo- ningen een geschikte plaats wilden bestemmen. De kosten van afbreken en wederopbouwen van deze noodwoningen met inbegrip van het inrichten van het terrein zal ongeveer f 6500.bedragen. Wij stellen U voor tot overplaatsing dezer nood- woningen over te gaan en bieden U daartoe bijgaand besluit ter vaststelling aan. Heemstede, 12 Augustus 1926. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 5