101 Derde voorsehot aan de Middenstands-woningbouw- vereeniging „Tuinwijk" 4 NOVEMBER 1926. Aan den Raad. In Uwe Vergadering van 16 April 1925 heeft een punt van uitvoerige bespreking uitgemaakt ons voor- stel no. 30, om aan de Middenstandswoningbouwver- eeniging „Tuinwijk" een tweede voorschot te verlee- nen tot ten hoogste f 35000.ten einde hiermede de uitvoering van werken ter bestrijding van vocht in de huizen der Vereeniging te kunnen bekostigen. Er zijn in die vergadering verschillende stemmen opgegaan om, overeenkomstig het verzoek van „Tuin- wijk", direct, zonder dat daarvoor een nieuw raads- besluit zou noodig zijn een grooter bedrag beschik- baar te stellen voor toepassing van meer uitvoerige maatregelen, wanneer de uit genoemd crediet van f 35.000.te bekostigen middelen niet afdoende mochten blijken. Uwe Vergadering is ten slotte met ons voorstel meegegaan, nadat aan het voorgestelde ontwerp-besluit nog een vierde punt was toegevoegd, waarbij aan ons werd opgedragen met een voorstel voor een nieuw voorschot te komen, indien op 1 Mei 1926 zou gebleken zijn, dat de werken, uit te voeren voor genoemd crediet, niet afdoende zijn geweest voor de vochtbestrijding. Het zal U bekend zijn, dat het z g. „kleine plan" slechts gedeeltelijk de gewenschte resultaten heeft ge- bracht zooals ook het Bestuur van Tuinwijk ons me- dedeelde en zooals ons herhaaldelijk bleek uitrappor- ten van onzen Gedelegeerde over door Tuinwijk ge- houden vergaderingen. Dit Bestuur heeft zich omtrent de verder toe te passen maatregelen ter bestrijding van de vocht doen voorlichten door eene Technische Commissie. Van het door deze Commissie uitgebrachte rapport werd ons door het Bestuur van „Tuinwijk" een afschrift toegezonden met het verzoek de uitvoering van de aangegeven middelen ten spoedigste te bevorderen. In het rapport der genoemde Commissie werd on- derscheid gemaakt tusschen noodzakelijke en wen- schelijke verbeteringen. Als noodzakelijk gaf de Commissie aan 1. het bepleisteren der buitengevels en schoorsteenen buiten- daks met portlandcementspecie2. het herstellen van

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 13