101 4 NOVEMBER 1926. het pleister-, saus- schilderwerk voor zoover dit be- schadigd is 3. het aanbrengen van ventilatie tusschen de mastiekbedekking en de zich daaronder bevindende plafonds4. het aanbrengen van ventilatieroosters nabij de plafonds der vertrekken. Tot de wenschelijke verbeteringen rekende de Com- missie 1 op de bestaande platafdekkingen eene tweede afdekking aan te brengen, met inachtneming van de noodige maatregelen voor ventilatie tusschen de beide platten, zoowel als tusschen het onderste plat en de plafonds. Tengevolge hiervan zouden dan de lantaarns in de platten dienen te worden verhoogd, evenals het voellood en zou verder ieder perceel voorzien dienen te worden van een tweetal nieuwe afvoerbuizen, aan- gesloten op de rioleering. De tweede wenschelijke verbetering achtte de Commissie het schilderen van alle buitenwerken. De Commissie adviseerde niet alleen de noodzake- lijke doch ook de wenschelijke verbeteringen tlians te doen uitvoeren en wel onder leiding en toezicht van een bekwaam practisch architect. De kosten van alle aangegeven verbeteringen worden door de Com- missie begroot op f 121 500 Wij hebben gemeend ons over dit rapport te moeten laten voorlichten door het Hoofd van den dienst van Openbare Werken. Uit diens rapport is ons omtrent de reeds uitgevoerde werken (z.g kleine plan) geble- ken, dat verschillende uitgevoerde maatregelen aan de verwachtingen hebber! voldaan, andere niet geheel, doch dat de resultaten niet van dien aard zijn, dat het vochtbezwaar thans geweken is. Z.i. is het dringend noodig, dat meerdere verbeteringen worden aange- bracht zelfs meer dan in het groote plan van de Technische Commissie van 1925 werden aangegeven. Naar de meening van gemeld Hoofd \an Dienst zouden de volgende maalregelen toegepast dienen te worden 1. bepleisteren of beschilderen der buitenmuren en schoorsteenen 2. het aanbrengen van eene eenvoudige bekapping 3. het aanbrengen van ventilatieroosters in de ver- trekken 4. Iiet behangen van alle kamers met het betenge- len van alle buitenmuren 5. het verven van alle buitenhoutwerken 6. het doen van verder noodige kleine herstellin- gen. Indien de buitenmuren worden geverfd, worden de kosten van alle uit te voeren werken blijkens genoemd rapport zeer globaal geraamd op rond f 123.000. terwijl wanneer de muren wordeen bepleisterd, de totale kosten zeer globaal zullen bedragen rond f 150.000.—Hierbij wordt er dan verder de voorkeur

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 14