101 4 NOVEMBER 1926. aan gegeveri de uitvoering der werken te doen ge- schieden onder hoofdtoezicht van Openbare Werken. Het kwam ons niet juist voor, na het ontvangen van dit rapport, een voorstel aan U te doen zonder „Tuinwijk" ook van dit rapport op de hoogte te brengen. Het Bestuur stelde de leden der Technische Commissie hiermede weder in kennis en deelde ons, na het ontvangen van haie berichten, mede, niet anders te kunnen dan de aangevraagde uitvoeringsplannen te handhaven, omdat deze met de aangegeven wijze van uitvoering, tot het gewenschte resultaat zullen leiden. Het Bestuur kon echter ook genoegen nemen met het voor rekening der Vereeniging uilvoeren van het plan aangegeven door Openbare Werken, waarbij dan de uitvoering geheel aan ons zou worden overgelaten, hoewel de Commissie niet in alle opzichten met de voorgestelde maatregel kon meegaan. Zoo werd o.m. te kennen gegeven, dat bij het aanbrengen van een dak op de woningen, wat overigens beter werd ge- oordeeld dan een nieuw plat, de murer. mogelijk nog meer zouden scheuren, orridat deze niet zoo intens solide zijn. Nu ons bekend is geworden, dat de be- woners zelf ook voorstanders zijn van het aanbrengen van een pannendak op de woningen en het gewicht hiervan, bij laten vervalien van het bestaande platte dak, ongeveer gelijk is aan het door de Commissie gedachte nieuwe plat met inbegrip van het bestaande platte dak, meenen wij aan het eer^te de voorkeur te moeten geven. Verder komt liet ook ons, met de Technische Com missie, beter voor de buitenniuren te doen bepleiste- ren dan te beschilderen, doch zouden wij met de uit- voering van dit werk wenschen te wachten tot de overige door Openbare Werken aangegeven middelen zijn toegepast en gebleken zal zijn, dat bepleistering dan nog noodig is. Wel zouden wij voor dat doel reeds nu het noodige crediet, geiaamd op f 39.000.— beschikbaar gesteld willen zien. Met deze wijze van uitvoering heeft het Besfuurvan „Tuinwijk" zich in meerderheid kunnen vereenigen, mits de teekeningen van de daken aan het oordeel van het Bestuur zullen worden onderworpen. Wij hebben er geen bezwaar tegen om'rent de uitvoering volledig met het Bestuur overleg te plegen. De door Openbare Werken opgemaakte raming van kosten geeft aan een totaal bedrag van rond f 159.000,— Daarin is echter begrepen rond f 10.000.voor het schilderen van de buitenhoutwerken, welk schilderwerk, afgescheiden van de uitvoering der werken voor de vochtbestrijding, toch zou moeten geschieden en waar- van de kosten dus ten laste van de exploitatierekening behooren te komen. Wij stellen U daarom voor een crediet te verleenen

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 15