100 Aanvaarding strook grond langs den Leidschevaartweg. 4 NOVEMBER 1926. Aan den Raad. Door de Naamlooze Vennootschap Hollandsche Cultuurmaatschappij te Bennebroek is op een terrein geiegen aan den Leidschevaartweg nabij de Benne- broeksche grens een groot cultuurgebouw gesticht, waarbij is gestreefd naast een zoo goed mogelijk uiter- lijk het aanzien te verhoogen door een deskundigen tuinaanleg voor en naast dit gebouw en daardoor het aanzien van deze geheele omgeving te verfraaien. Na overleg bleek deze Maatschappij bereid te zijn voor verbreeding van den Leidschevaartweg kosteloos en om niet aan deze gemeente in vollen en vrijen eigendom af te staan eene strook grond gelegen Iangs de oostzijde van hare terreinen vanaf de grens der gemeente Bennebroek en wel ter zoodanige breedte dat de weg vanaf de waterlijn der Leidschevaart bij een waferstand van 0.60 M. beneden N.A.P. gemiddeld overal ten minste eene breedte kan verkrijgen van 14 Meter, een en ander uit te zetten in overleg met het hoofd van den dienst van Openbare Werken. Voorts is overeengekomen, dat de af te sfane strook grond door de Maatschappij tot kruinshoogte van den Leidschevaartweg opgehoogd moet worden opgele- verd, waarbij de bagger te voren uii de bermsloot moet zijn verwijderd. De in de nabijheid aanwezige puin der Maatschappij zal kosteloos ter beschikking van de gemeente worden gesteld. Hiertegenover zou de gemeente op zich moeten nemen, direct na de overdracht en oplevering van dezen grond, zorg te dragen voor aanleg en onder- houd langs de oostgrens van het overblijvend terrein der genoemde Maatschappij van een behoorlijk aan- gelegd trottoir alsmede moeten bevorderen aanleg en onderhoud van een eenvoudig rijwielpad langs dat trottoir. De gemeente zal in de verbreeding van den rijweg vrij zijn, totdat zij van oordeel is, dat het ver- keer dit vordert. De strook, welke door genoemde Maatschappij zal worden afgestaan, heeft een lengte van ongeveer 630

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 9