Bijzonder buitengewoon lager onderwijs. 9 DECEMBER 1926. Aan den Raad. Zooals U bekend is, werd bij raadsbesluit van 19 Juni 1923, no. 63, beslofen met de gemeente Haarlem eene regeling te freffen inzake de toelating van kin- deren uit de gemeente Heemsfede op de scholen voor openbaar lager onderwijs der gemeente Haarlem. Deze regeling geldt ook voor de toelating van leer- Iingen op de buitengewone school voor lager onder- wijs in die gemeente en heeft tot grondslag, dat aan de gemeente Haarlem wordt vergoed het verschil tusschen het voor eenig kind betaalde schoolgeld en de „kosten van instandhouding" per leerling en per jaar. .Onder „kosten van instandhouding" worden dan verstaan de totale kosten volgens art. 55 der L. O. Wet 1920 onder e tot en met h en o, alsmede die van instandhouding, gedeeld door het gemiddeld aan- tal leerlingen over het betrokken jaar. Door het Bestuur van de Vereeniging tot bevorde- ring van R. K. Buitengewoon Lager Onderwijs te Haarlem, is thans in een adres aan Uw College ge- vraagd, voor hare school welke momenteel door een viertal leerlingen uit onze gemeente wordt bezocht, eene zelfde regeling te treffen, als de hierboven aan- gehaalde, geldende voor de openbare scholen. Het komt ons voor, dat tegen het treffen der ge- vraagde regeling geen bezwaar behoeft te bestaan en dat de billijkheid medebrengt, dat deze tot stand komt. Wij zouden ons dan echter niet willen beper- ken tot genoemde R. K. School, doch zouden in de regehng willen spreken van bijzondere scholen voor buitengewoon lager onderwijs, zoodat indien blijkf, dat andere scholen van dezelfde soort eveneens in de termen van het verleenen eener bijdrage vallen, de regeling ook daarop van toepassing is. Wij hebben derhalve de eer U b'jgaand ontwerp- besluit, lietv elk gebaseerd is op gemelde regeling van 19 Juni 19 23, ter vastsfelling aan te bieden. De uitgaven welke hieruit voortvloeien, kunnen worden bestreden uit volgno. 327 der begrooting voor 1927. Heemstede, 25 November 1926. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 6