31 17 MAART 1927 Yerbetering Kadijk. Aan den Raad. Bij raadsbesluit van 6 Mei 1921, no. 40, werd be- sloien van nu wijlen den heer A. S. Berg te aanvaar- den een strook grond langs den Kadijk benoodigd voor eventueele verbreeding van dien weg. Bij dezen afstand werd bepaald, dat deze strook grond als tuin zou rnogen worden gebruikt, zoolang niet tot ver- breeding van den weg zou worden overgegaan. De eigenaar had zich verbonden het terrein binnen een half jaar na aanschrijving van Burgemeester en Wethouders te ontruimen en op te leveren ter hoogte van den aangrenzenden weg en de afscheiding te verplaatsen voor zijne rekening. Verleden jaar heeft deze oplevering plaats gehad in verband met de ver- wisseling van eigendom van de achtergelegen terrei- nen. Met de afwerking van dat gedeelte weg is geen haast gemaakt, omdat geen behoorlijke verbinding kon worden verkregen met den bestaanden rijweg vanaf de Prinsenlaan zonder beslag te leggen op een schuur en voortuinen van een tweetal eigenaren aan dezen weg. Wij meenden hiertoe niet eerder pogingen te mogen aanwenden, dan nadat ons was gebleken, dat het al- gemeen belang verbetering van den bestaanden toe- stand ging eischen. Eerst is overgegaan, ter voorkoming van ongeiuk- ken, dezen weg van het eindpunt der straat voor de woningen van de Woningbouwvereeniging „de Haem- stede" voor het rijverkeer af te sluiten, waartegen ernstig is geprotesteerd. Wij hebben evenwel geen vrijheid kunnen vinden in het belang van de veilig- heid van het verkeer tot opheffing van deze afsluiting over te gaan. Nadat ons was gebleken, dat bestendiging van dezen toestand niet raadzaam was, hebben wij opdracht gegeven overleg te plegen met de eigenaren van den grond noodig voor de verdere verbreeding van den Kadijk, waardoor een behoorlijke rijweg zou kunnen worden aangelegd vanaf den Heerenweg aansluitende aan den bestaanden rijweg vanaf de Prinsenlaan, zoo-

Raadsnotulen Heemstede | 1927 | | pagina 45