Overeenkomst betreffende afstand servituut van bebouwing voor terrein „Zuiderhout". 17 MAART 1927 Aan den Raad. Bij eene akte verleden voor Nofaris J. Wildschut te Haarlem, dd. 12 April 1918, waarbij de Maatschappij „Zuiderhout" den grond, toen kadastraal bekend als nommer 2237, groot 27.30 Aren, verkocht aan deu lieer N. van Gessel, is eene eifdienstbaarheid geves- tigd ten behoeve van het perceel der gemeente Heem- stede, Sectie A no. 2721, toen behoorende aan de Maafschappij „Zuiderhout" en ten laste van den ver- kochten grond, luidende„Dat op den grond zal worden gebouwd hoogstens een enkele en twee dubbele villa's". Het ligt thans in de bedoeling, op dien grond drie dubbele villa's te bouwen, doch voordat daartoe kan worden overgegaan is medewerking noodig van de eigenaars van het heerschend erf. om bovenbedoelde erfdienstbaarheid op te heffen. Het toenmalige heerschende erf Sectie A no. 2721 is niet meer aidus kadastraal genummerd, doch ge- splitst en de thans heerschende erven zijn perceel nommer 4921, wegen en wachtlokaal, eigenares de gemeente Heemstede en 4919, plantsoen en bouwter- rein, in eigendom toebehoorende aan den heer J. D. Rademaker. Bij de overdracht van bedoelde wegen is dit servi- tuut overgegaan op de gemeente Heemstede. Het op- leggen van deze bindende bepaling voor bebouwing van dat terrein is door de gemeente van de Maat- schappij „Zuiderhout" indertijd niet gevorderd de wijze van bebouwing toch voor dit park is vastgelegd in het desbetreffende goedgekeurde bouwplan. Wij zijn dan ook van oordeel, dat geen enkel be- zwaar besfaat medewerking te verleenen en stellen U voor te voldoen aan het verzoek om afsfand te doen voor deze gemeente van de bij voormelde akte van 12 April 1918 gevestigde erfdienstbaarheid, door vasf- stelling van bijgaand ontwerp-besluit. Heemstede, 28 Februari 1927. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1927 | | pagina 59