15 Overplaatsing Hoofd Openbare Scholen. MAART 1927 Aan den Raad. Nu de aanbesteding en de gunning van den bouw der Openbare Scholen voor Lager en Uitgebreid Lager Onderwijs aan den Bronsteeweg Ireeft plaats gehad en met den bouw is begonnen, is het gewenscht, ten einde voor verschillende voorbereidende werkzaamhe- den voldoenden tijd beschikbaar te hebben, dat wordt overgegaan tot de voorziening in het hoofdschap der nieuwe scholen. Bij de ingebruikneming van het nieuwe gebouw zal, zulks ter uitvoering van Uw besluit van 25 Fe- bruari 1926, no. 12, de bestaande U.L.O. School van het schoolgebouw aan den Voorweg worden overge- bracht naar het nieuwe gebouw. Van de reeds bestaande U.L.O. School is de heer de Jong hoofd, evenals van de bestaande Openbare Lagere School. Nu de U.L.O. School dus wordt over- gebracht naar het nieuwe gebouw koint het ons billijk voor, dat ook de heer De Jong mede overgaat. De overplaatsing is mogelijk door het bepaalde in art. 36, 7e lid der Lager Onderwijswet 1920, inhou- dende dat in gemeenten, waar meer dan eene school bestaat, de onderwijzer aan het hoofd der eene school geplaatst, aan het hoofd der andere gesteld kan wor- den, indien de Gemeenteraad, na overleg met den Inspecteur hiertoe besluit. Door ons is omtrent een en ander overleg gepleegd met den heer Inspecteur van het L.O. in de inspectie Haarlem en door dezen is medegedeeld, dat hij gaarne met de overplaatsing van den heer De Jong accooid gaat. Wij stellen U daarom voor over te gaan tot de vaststelling van bijgevoegd ontwerp besluit. Heemstede, 23 Februari 1927. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretarîs, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1927 | | pagina 5