74 Maximum aantal vergunnin- gen tot verkoop van sterken drank in het klein. 23 JUNI 1927 Aan den Raad. Bij Koninklijk Besluit van 24 December 1925, no. 71, werd voor deze gemeente op Uw voorstel van 29 October 1925, no. 92, het maximum der vergun- ningen voor den verkoop van sterken drank in het klein, uitgezonderd die voor den verkoop in logemen- ten alleen aan logeergasten, vastgesteld op 17. Krachtens art. 34, sub 5 der Wet van 21 April 1927, Stbl 86, tot wijziging van de grenzen der gemeenten Haa lem, Velsen, Bloemendaal, Heemstede, alsmede Haarlemmerliede en Spaarnwoude en opheffing der gemeenten Schoten en Spaarndam, neemt de Raad vôör 1 Augustus 1927 eene beslissing, hetzij dat voor vergunningen in deze gemeente zal gelden het wette- lijk maximum overeenkomstig het bepaalde in art. 4 lid 1 der Drankwet (1 op 300 inwoners of 38 ver- gunningen) met vervallen verklaring van het voor deze gemeente vastgesteld verlaagd maximum der vergun- ningen, hetzij dat hij vöör 1 Augustus 1927 bij de Kroon een voorstel indient als bedoeld in art. 4, lid 2, lo der Drankwet. In het ingevolge genoemde wet aan Haarlem sedert 1 Mei j.l. toegevoegde deel dezer gemeente waren gelegen vier lokalileiten, waarvoor vergunning was verleend voor den verkoop van sterken drank in het klein. Voor de verkleinde gemeente blijven derhalve volgens de bestaande regeling 13 vergunningen be- schikbaar. Op twee aanvragen om vergunning, weike wegens overlijden van vergunninghouders reeds op 1 Mei 1927 in behandeling waren, kan echter door het tot stand komen van bovengenoemde wet nog geen beslissing worden genomen. In verband met de denkbeelden, bij de behandeling van deze aangelegenheid in October 1925 naar voren gekomen adviseeren v/ij U de Kroon voor te stellen het maximum der vergunningen voor den verkoop van sterken drank in het klein, uitgezonderd die voor den verkoop in logementen alleen aan logeergasten, voor deze gemeente vast te stellen op 13. De vaststelling van het maximum der vergutiningen op lager dan 13 moeten wij U ontraden, omdat dit voor twee ingezetenen dezer gemeente, aan wie anders reeds op 1 Mei j 1. vergunning zou zijn verleend, een groote teleurstelling zou zijn. Heemstede, 15 Juni 1927. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1927 | | pagina 11