75 23 JUNI1927 Verbreeding en verbetering Glipperweg. Aan den Raad. Wij hebben de eer Uvve Vergadering mede te dee- ien, dat wij kunnen aankoopen een tweetal strooken grond iangs den Glipperweg in de nabijheid van den Achterweg, waardoor eene belangrijke verbetering zou kunnen worden tot stand gebracht Na onderhandeling met vertegenwoordigers van het Bestuur der Vereeniging voor de verpleging van lijders aan vallende ziekte te Haarlem is medegedeeld, dat afstand zou kunnen worden gedaan ten behoeve van de verbreeding van den Glipperweg van het benoo- digde gedeelte tuingrond ter grootte van plm. 180Mr!. voor een bedrag van f 2.per M2, terwijl door den heer G. D. Boerlage, Notaris te Velsen, namens de familie G. M. del Court van Krimpen c.s. te Wasse- naar is medegedeeld, dat deze familie eveneens bereid is tegen een prijs van f 2.per M2 het naastgelegen gedeelte tuingrond ter oppervlakte van plm. 333 M2 ten behoeve van de verbreeding van den Glipperweg af te staan. Bij de gehouden besprekingen met vertegenwoor- digers van het Bestuur van bovengenoemde Vereeni- ging is er door hen op gewezen, dat bij het in orde brengen van dit gedeelte tuin als weg eene belangrijke ophooging zal moeten plaats hebben en daardooreen talud zal worden gemaakt, waardoor zij nog een be- langrijk gedeelte van hun tuin verliezen, dat niet beteeld kan worden. Aangezien het niet in de bedoeling ligt van de Vereeniging dezen grond als bouwterrein in exploitatie te brengen, maar dien te blijven benutten als tuingrond, hebben wij de billijkheid van dit argu- ment toegegeven en zijn tot overeenstemming geko- men voor het gemis van dien tuingrond over de geheele lengte per strekkende Meter f 1vergoeding toe te kennen, alsmede voor afscheiding op de nieuwe grens een hekwerk met beplanting aan te brengen, opdat de Vereeniging voor hare patienten op deze tuinen dezelfde vrijheid zal blijven behouden, die zij thans heeft.

Raadsnotulen Heemstede | 1927 | | pagina 13