76 23 JUNI 1927 Arlikel 7. Wanneer meer dan één kind van dezelfde in leven ziinde ouders, die beiden of een van beiden în de gemeente Heemstede hun hoofdverblijf, in den zin van art. 244a der Gemëentewet hebben, hetzij dezelfde cchool hetzij verschillende der in deze verordemng genoemde scholen tegelijkertijd bezoeken, wordt voor elk kind de volgende aftrek toegestaan a. bij een inkomen niet hooger dan f 50(JÜ. ot bij een zuiver vermogen van niet meer dan f 70.000.— een aftrek van 20 pCt; b. bij een inkomen boven f 5000. tot en d16' f 10 000 of bij een zuiver vermogen boven f 70.000.— docii niet hooger dan f 160.000.- een aftrek van 10 pCt. Artikel 8. Bij tusschentijdsche toelating op de school gedu- rende een der tijdvakken September tot en met De- cember, Januari tot en met April en Mei tot en met Augustus is het retributiegeld verschuldigd over zoo- veel tijdvakken als het heffingsjaar bij die toelatmg nog bevat. Gedeelten van tijdvakken worden voor geheele berekend. Artikel 9. Terugbetaling van retributiegeld geschiedt a. ten aanzien van leerlingen, die de school ver- laten en zoo ook bij overlijden gedurende een der in art. 8 genoemde tijdvakken over de volle tijdvak- ken gedurende welke het onderwijs niet gevolgd is b. ten aanzien van leerlingen, wier ouders, voog- den of verzorgers, of die, bij meerderjarigheid zelf de gemeente Heemstede verlaten gedurende een der in art. 8 vermelde tijdvakken, over de volle tijdvakken welke alsnog in het heffingsjaar overblijven. Blijven de leeiiingen zelf binnen de gemeente hoofd- verblijf houden, dan wordt over de in eenig cursus- jaar nog resteerende volle tijdvakken van vier maan- den een nieuv/e aanslag opgelegd.

Raadsnotulen Heemstede | 1927 | | pagina 23