Brug over de Crayenestervaart. 6 SEPTEMBER 1927 Aan den Raad. Volgens voorwaarde 15 van het raadsbesluit van 25 Februari 1921, no. 5, tot vaststelling van het bouw- plan park „Bronstee" zal van gemeentewege worden overgegaan tot het maken van een brug over de Crayenestervaart in de nabijheid van het Spaarne, wanneer een aanvang wordt gemaakt met de bebouwing aan den geprojecteerden weg no. 154. Met de bebouwing aan dezen weg is geruimen tijd geleden een aanvang gemaakt en reeds zijn enkele huizen aldaar gereed, terwijl met de bebouwing in deze omgeving geregeld wordt doorgegaan. Voor het maken van dez,e brug was het evenwel noodzakelijk, dat over een terrein tusschen de Craye- nestervaart en de Crayenesterlaan toegang werd ver- kregen. Deze toegang kwam door welwillende mede- werking van de N.V. Maatschappij „Zuiderhout" gereed en dit weggedeelte werd inmiddels overgedragen. In de voorwaarden van genoemd bouwplan is de bepaling opgenomen, dat de kosten der bruggen ko- men gedeeltelijk voor rekening van de exploitanten, met dien verstande, dat zij f0.50 in de aanlegkosten door de gemeente bijdraagt voor elken verkochten of te verkoopen M2 bouwterrein, behoorende tot de perceelen, welke oorspronkelijk zijn ingebracht in de Maatschappij. Ter nakoming van deze bepaling was op 1 Januari 1.1. een bedrag van f 22.000.— door ge- rioemde Maafschappij voor dit doel gestort, terwijl thans nog een bedrag van ruim f 2000. moet wor- den betaald voor inmiddels weder verkochten grond, zoodat in het gelieel over ruimf24.000.kan worden beschikt. Door het Hoofd van den Dienst van Openbare Werken is een plan ontworpen voor den bouw van bedoelde brug over de Crayenesterlaan, dat voor U ten Raadhuize ter inzage ligt. De doorvaartwijdte van deze ontworpen brug is overeenkomstig de voorwaarden van meergenoemd raadsbesluit aangehouden op 6 Meter en de door-

Raadsnotulen Heemstede | 1927 | | pagina 13