1)2 6 SEPTEMBER 1927 Ruiling van grond behoo- rende tot Valkenburg. Aan den Raad. Door den heer B. Steenweg <e Amsterdam is in April 1923 van de gemeente gekocht het terrein langs de Westzijde van de Valkenburgerstraat ter breedte van 72 Meter en ter oppervlakte van 2501 M2, voor den prijs van f 27.000.—terwijl was goedgevonden, dat niet onmiddeliijk tot bebouwing van bedoeld terrein werd overgegaan. Thans zijn de plannen fot bebouwing van riit terrein bij ons ingediend en met aanvrager besproken. Bij de beoordeeling van die plannen kwam het den wel- standsadviseur voor deze gemeente, de heer Ir. Jos. Th. J. Cuypers, gewenscht voor, aan dezen bouwer de verplichting op te leggen het ingediende plan te wijzigen door den ontworpen blinden muur aan de Zuidzijde van het woningcomplex te laten vervangen door een meer in die omgeving passenden zijmuur met onderbreking van aan te brengen ramen. Voor eene goede oplossing der bebouwing van den hoek van bedoeld terrein aan de zijde van de Lentelaan werd het wenschelijk geac'nt nadere eischen omtrent afstand van achterhuizen te bepalen, dus in het geheel eene wat ruimere opvatting der bebouwing te bevor- deren. Aan de gestelde eischen kan evenwel met het opnieuw ingediende plan niet worden voldaan, wan- neer aanvrager niet tot versmalling van de te bouwen huizen overgaat. Wanneer hij echter de beschikking verkrijgt over eenige meerdere breedte van grond aan de Valkenburgerstraat en de Lentelaan, kan het plan, dat de volle goedkeuring heeft van den welstands- adviseur, worden uitgevoerd. Aanvrager is evenwel niet bereid meerderen gror.d daarvoor van de gemeente te koopen, daar voor het geheele terrein reeds eene zoodanige prijs äs bedongen, dat voor bebouwing geen grooter risico door hem kan worden aanvaard. Hij is echter bereid eene regeling omtrent ruiling van grond te treffen in dien vorm, dat van het reeds in zijn bezit zijnde terrein aan de Westzijde een strook ter oppervlakte van ongeveer 95 M2 aan de gemeente wordt afgestaan, waarvoor hij in de plaats zou krijgen

Raadsnotulen Heemstede | 1927 | | pagina 9