Onderwijzend Personeel Openbare School Voorweg. 27 OCTOBER 1927 Aan den Raad. Wij hebben de eer U mede le deelen, dat het aantal leerlingen van de eerste klasse der Openbare Lagere School aan den Voorweg sedert den aanvang van den nieuwen cursus is gestegen tot 55, welk getal in den loop van den cursus tengevolge van toename der bevolking zeker nog zal stijgen. Is dit aantal leerlingen te groot orn zonder schade, voor het onderwijs door één leerkracht te worden onderwezen, het is ook te groot om in één lokaal te kunnen worden geplaatst. De Inspecteur van het Lager Onderwijs in de Inspectie Haarlem heeft dit bevestigd en ons in overweging gegeven, ôf de klasse te splitsen, öf een paar leerlin- gen naar de Bronsteeschool over te plaatsen. Toen de Inspecteur dit schreef, bedroeg het aantal leerlingen 52, nu zooals bovenvermeld 55, terwijl de eerste klasse der Bronsteeschool bezet is door 43 leerlingen. Over- plaatsing naar deze school zou dus niet baten, omdat dan de eerste klasse van die school overvol zou zijn en in het geheel geen gelegenheid meer zou bieden nog enkele leerlingen op te nemen, welke zich daar- voor in den loop van den cursus kunnen aanmelden. Wij meenen daarom dat overgegaan behoort te worden tot splitsing van de eerste klasse der Openbare Lagere School aan den Voorweg en stellen U voor ons te machtigen daarvoor eene tijdelijke leerkracht aan te stellen, welke met het oog op het gemiddeld aantal leerlingen der school voor rekening van de gemeente blijft. Heemstede, 5 October 1927. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de notulen van den Raad der Gemeente Heemstede, van den 27 October 1927. De Secretaris, De Voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1927 | | pagina 11