108 27 OCTOBER 1927 Plaatsvervangende Hoofden Openbare Schoien. Aan den Raad. Bij Uw besluit van 28 Juli 1927, no. 85, is, wegens reorganisatie van het onderwijs, met ingang van 1 September 1927, ingetrokken de aanwijzing van den heer D. R. J. Koster tot plaatsvervanger van het Hoofd der Openbare Scholen voor L.O. en U.L.O. aan den Voorweg. Nu intusschen die reorganisatie is tot stand geko- men, kunnen voor de verschillende scholen plaatsver- vangende hoofden worden aangewezen en achten wij het meest gewenscht voor elke school afzonderlijk een der onderwijzers van die school aan te wijzen om als zoodanig op te treden. De in het ontwerp- besluit hiervoor voorgedragen onderwijzers zijn de oudste leerkrachten aan de verschillende scholen werk- zaam, zoodat die, mede met het oog op hunne be- voegdheden, het eerst voor eene aanwijzing in aan- merking komen. Wij stellen U voor, de belooning te bepalen als in het ontwerp-besluit is aangegeven, waardoor die op denzelfden voet berekend blijft als vöör 1 September 1927 geldende was. Zooals Uwen Raad bekend is, geeft art. 33 der Lager Onderwijswet 1920 äan, dat de gemeente ge- houden is tot toekenning van gelijke belooning aan de onderwijzers, verbonden aan de in de gemeente gevestigde bijzondere scholen, die in hetzelfde geval verkeeren. Bijgevoegd ontwerp-besluit bieden wij U hierbij ter bekrachtiging aan. Heemstede, 12 October 1927. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1927 | | pagina 13