116 Stichting van een nieuw schakelstation voor het me- ten, verdeelen en transfor- meeren van den hoogspanningsstroom. 27 OCTOBER 1927 Aan den Raad. Tengevolge van de grenswijziging is de plaats van het hoofdschakelstation voor het G. E. B. niet meer doelmatig. Dit station gelegen aan de Prinsessekade staat ver buiten het Heemsteedsche gebied. Voor de viugge bediening van dit station in geval van storing is het van groot belang, dat het station niet te ver uit het centrum der gemeente ligt. Bovendien mag niet uit het oog worden verloren, dat in dit station de meting van den door Haarlem geleverden stroom plaats heeft. Het in de toevoerka- bels optredende spanningsverlies en energieverlies mag niet voor rekening van Heemstede komen. Ingevolge de met Haarlem gesloten stroomovereen- komst moet de stroom worden geleverd en gemeten in een schakelstation binnen de grens der gemeente Heemstede dus m.a.w. de stroom moet doorHaarlem franco worden bezorgd. Bij de tegenwoordige ligging van het onderstafion is zulks derhalve niet het geval. Met de Directie van het G. E. B. van Haarlem is door den Directeur van de gemeente gas-, duinwater- en electriciteifsbedrijven alhier aangaande de verplaat- sing van dit station overeenstemming bereikt. üvereengekomen is dat het station door Heemstede gebouwd en ingericht za! worden. Ook zal Heemstede zorg dragen voor den aankoop van den benoodigden grond waarop dit station gebouwd zal worden. Deze werken vallen onder de werken, welke nood- zakelijk zijn geworden door de verkleining van het gebied, zoodat de hieraan verbonden kosten ingevolge de grenswijzigingswet door Haarlem moeten worden vergoed. Intusschen is het wenschelijk gebleken het schakel- en meetstation tevens dienstbaar te maken aan het transformeeren van den stroom tot voeding van een deel van het laagspanningsnet. Dit was tot dusver niet het geval en naast het station aan de Prinsesse- kade is destijds een geheel afzonderlijk transformator- station gesticht voor de voeding van het Bosch en Vaartkwartier. Beter ware het geweest deze beide stations tot één station te combineeren, hefgeen echter

Raadsnotulen Heemstede | 1927 | | pagina 33