121 Benoeming Vakonderwijzer Openbare U.L.O. School. 27 OCTOBER 1927 Aan den Raad. Uit een voor U ten Raadhuize ter inzage liggend schrijven van den Inspecteur van het Lager Onderwijs in de Inspectie Haarlem blijkt, dat het door den Mi- nister van Qnderwijs, Kunsten en Wetenschappen niet toelaatbaar wordt geacht, dat een onderwijzer, die aan een lagere school verbonden is, ook onderwijs geeft aan eene U L.O. School op de uren waarop de lagere school nog les heeft. Een dergelijk onderwijzer mag dit doen, mits op uren, die vallen buiten die van de lagere school en hij als vakonderwijzer voor dit vak eene aanstelling heeft. Het bovenbedoelde geval doet zich in onze ge- meente voor. Een onderwijzer verbonden aan de openbare Lagere School aan den Bronsteeweg geeft gedurende twee uren per vveek les in het vak lichame- lijke oefening aan de leerlingen van de openbare U.L.O. school, gedurende welke uren zijn plaats op de lagere school wordt ingenomen door een der leer- krachten van de U.L.O. school. Deze toestand kan dus niet bestendigd worden om geen gevaar te loo- pen de rijksvergoeding te derven. Wij stellen U daarom voor ons te machtigen, over te gaan tot de benoeming van een tijdelijk vakonder- wijzer om gedurende twee uur per week onderwijs te geven in het vak lichamelijke oefening aan de leer- lingen der Openbare School voor Uitgebreid Lager Onderwijs aan den Bronsteeweg. De hiervoor toe 4e kennen belooning zouden wij bepaald willen zieii op f 125.— per wekelijksch Iesuur, na twee jaren dienst te verhoogen tot f 150.per wekelijksch lesuur. Bijgaand ontwerp-besluit bieden v/ij hierbij ter vast- stelling aan. Heemstede, 24 October 1927. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, N. VOS, L. S.

Raadsnotulen Heemstede | 1927 | | pagina 47