13 23 FEBRUARI1928 Begrootingen voor 1928. RAPPORT VAN DE FINANCIEELE COMMISSIE. Aan den Raad. Wij hebben de eer Uwen Raad mede te deelen, dat wij in onze op 2 dezer gehouden vergadering hebben behandeld de ontwerp-begrooting der gemeente voor het jaar 1928, met de daarbij behoorende ontwerp- begrootingen voor het Burgerlijk Armbestuur, den Reinigingsdienst, het Bedrijf voor Openbare Werken, het Grondbedrijf, het Gasbedrijf, het Duinwaterbedrijf, het Electriciteitsbedrijf en het Reservefonds voor bij- zondere doeleinden der gemeente, zooals die door Burgemeester en Wethouders aan U zijn aangeboden. Deze behandeling geeft onze Commissie aanleiding tot onderstaande opmerkingen, welke daarbij omtrent de verschillende posten zijn gerezen. Gasbedrijf. Het is de Commissie opgevallen dat voor gasverlies, inclusief eigen gebruik, miswijzing enz. in deze be- grooting wordt gerekend op 10 pCt. van de geraamde productie, terwijl uit het jaarverslag over 1926 blijkt dat dit bedragen heeft plm. 12pCt. Deze percentage's komen onze Commissie buitengewoon hoog voor, zoodat wij voorstellen Burgemeester en Wethouders te verzoeken middelen te beramen waardoor het gas- verlies aanzienlijk kan worden teruggebracht. GEMEENTE-BEGROOTING. Volgno. 218. De minderheid der Commissie kan zich met de foekenning der hiergeraamde subsidie's aan de politie- scholen niet vereenigen. Volgno. 235. In onze Commissie zijn bezwaren naar voren ge- bracht tegen de uitwerking van het door den Raad bij de behandeling van de begrooting voor 1927 ge- nomen besluit om dezelfde post voor dat jaar met f 1000,— te verhoogen teneinde daaruit te kunnen bestrijden eene tariefsverlaging voor gebruik van het badhuis. Gemeend werd dat deze verhooging van de sub- sidiepost niet die uilwerking heeft gehad welke de voorsteller daarvan heeft verwacht. ANTWOORD VAN BURGEMEESTER EN WETHOUDERS. Aan den Raad. Naar aanleiding van nevenstaand rapport door de Financieele Commissie uitgebracht omtrent de ontwerp- begrootingen voor het jaar 1928, hebben wij de eer U het volgende mede te deelen. Gasbedrijf. Aan het hier door de Commissie gedane verzoek zal door ons gaarne aandacht worden geschonken. Het is ons bekend, dat de Directeur der Bedrijven in dit opzicht reeds diligent is. GEMEENTE-BEGROOTING. Volgno. 218. Wij zijn van meening dat de inStandhouding der beide in dezen post genoemde politiescholen zeker steun van de gemeente verdient, zoodat op behoud van dezen post prijs wordt gesteld. Volgno. 235. De bedoeling van den voorsteller der Verhooging van den post subsidie voof dekking van het nadeelig saldo van het badhuis over 1927 is geweest door verlaging van de tarieven op Zaterdag voor de minder- gesitueerden de gelegenheid te openen een drukker gebruik van het badhuis fe maken dan voordien het geval was. De aandacht wordt er op gevestigd, dat op Zaterdag een zeer druk gebruik van het badhuis wordt gemaakt en wel zoodanig dat dit niet tot een hooger getal zou

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 7