32 Verordeningen op de heffing en invordering van rechten voor het gebruiken van open- baren gemeentegrond en openbaar gemeentewater te Heemstede. 26 APRIL 1928 Aan den Raad. Het gebruik van gemeentewater door pleiziervaar- tuigen neemt de laatste jaren geregeld toe. Het komt ons voor, dat voor deze vaartuigen een afzonderlijk tarief moet vvorden ingevoerd. Tot op heden konden deze vaartuigen niet anders worden belast, dan tegen het tarief, toegepast voor bedrijfsvaartuigen. Waar het meerendeel van de pleiziervaartuigen een inhoudbeeft van minder dan 15 ton, wordt "daarvoor slechts 25 cents per week betaald. Het liggeld voor pleiziervaartuigen, die slechts kor- ten tijd van gemeentewater gebruik maken, wenschen wij te zien berekend naar een dagtarief, rekening houdende met de lengte van het vaartuig. Wij stellen U voor, van vaartuigen met een mindere lengte dan 5 Meter, 50 cent, van die van 5 Meter, doch minder dan 10 Meter, 75 cent en van die van 10 Meter en Ianger, f 1,— per werkdag te heffen en het tarief voor Zondagen en eenige in de verordening genoemde feestdagen met 25 cent te verhoogen. In de verordening wordt gelegenheid gegeven om voor vaarfuigen met een lengte van minder dan 12 Meter een jaarabonnement te nemen van f 12.50 en voor de overige vaartuigen van f 25.Door deze bepaling wordt voorkomen dat ingezetenen, die voor hun genoegen een vaartuig houden, te zwaar zouden worden beiast. Voor niet ingezetenen wordt dit tarief verdubbeld. Voor de woonschepen wordt het dagtarief berekend op dezelfde wijze als voor de woonwagens met ge- legenheid tot het nemen van een maandabonnement Het komt ons voor, dat de aard van deze vaartuigen zich niet leent voor een jaarabonnement. Voor een woonschip wordt voorgedragen een tarief van 25 cent per dag en f5.— per maand. Voor het hebben van schuitenhuizen werd tot op heden geheven krachtens Raadsbesluit van 29 April 1920, no. 33 en 34, gewijzigd bij Raadsbesluit van

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 1