32 26 APRIL 1928 26 Octöbei- 1922, no. 99, van ingezetenen 50 cent per i en van niet-ingezetenen 80 cent per M2 per iaar de concept-verordening wordt daarvoor een alge- meen farief van f 1,— per M2 opgenomen met een minimum recht van f50,— per jaar. Van deze gelegenheid maken wij tevens gebruik, U voor fe stellen voor aansluitingen aan het gemeente- riool of gemeentewater voor elk perceel een recht in te voeren van 1 gulden per jaar. De tegenwoordige regeiing, waarbij een reductie wordt toegestaan voor aansluiting van méér dan één perceel op één leiding geeft aan de administratie, door de voortdurende wis- sehng van eigendom, veel last. Het tarief is reeds zoo laag gesteld, dat tegen een gelijke heffing van f 1,— per perceel geen overwegend bezwaar kan bestaan. ij hebben hiervan uitgezonderd de eigenaren van bouwblokken van 25 perceelen, omdat de algemeene kosten daarvoor minder zijn. Ten slotte deelen wij U mede, dat wij het tarief voor het herstellen van opgebroken straten en wegen uit de verordening hebben gelicht, omdat wij van oordeel zijn, dat de verrichtingen door het bedrijfvoor Openbare Werken ten behoeve van derden niet be- hooreri te worden geregeld in eene belastingverorde- nmg. Daarbij komt, dat dit onderwerp, tengevolge van de foenemende verscheidenheid in wegbedekkino' en schommelingen, die zich in de onderhoudskosten voordoen, zich niet Ieent voor eene regeling voor langen duur. 6 Wij stellen ons voor dat elk jaar de kosfprijs door ,BedriJf voor Openbare Werken zal worden bere- 'end en op de basis van dien kostprijs de herstel- Imgskosten aan derden in rekening zullen worden gebracht. De vele veranderingen in de bestaande verordenino- geven ons aanleiding U voor te stellen geheel nieuw^e verordeningen voor de heffing en inning der hierbo- ven vermelde rechten vast te stellen en in te trekken °ude verordeningen, alsmede de hierboven vermelde raadsbes'uiten van 29 April 1920 en 26 October 192? Wij bieden U hierbij concept besluiten ter vaststel- Iing aan. Heemstede, 4 April 1928. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, A. VAN DE POLL, L.B. De Secretaris, N. VOS.

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 2