39 26 April 1928. 10 maatstaf zijn van de door de Gemeente Heemstede aan de Gemeente Aalsmeer afgeleverde hoeveelheid gas. Mocht de gasmeter door welke oorzaak ook in het ongereede geraakt zijn, zoodat tijdelijk geen of een onbetrouwbare aanwijzing verkregen wordt, dan zal de hoeveelheid gas door den Directeur der Gasfabriek van Heemstede in overleg met een door Burgemeester en Wethouders van Aalsmeer daartoe aangewezen deskundige worden geschat. In geval van twijfel aan de juiste aanwijzing van den gasmeter kan de Gemeente Aalsmeer op kosten van ongelijk een onderzoek eischen waar- bij een miswijzing van hoogstens 2% ais toe te laten wordt vastgesteld. Indien bij een onderzoek blijkt dat de afwijking meer dan 2% bedraagt bepaalt zich de verrekening van het verschil tot de volle kalendermaand onmiddellijk voorafgaande aan den datum, waarop de eisch tot het onder- zoek schriftelijk is te kennen gegeven. De Directeur van het Gasbedrijf te Heemstede of zijn plaatsvervanger, alsmede alle personen door Burgemeester en Wethouders van Heemstede aan te wijzen zullen door de Gemeente Aalsmeer ten allen tijde tot de toestellen en persleidingen worden toegelaten. De Gemeente Aalsmeer is verplicht storingen aan den meter of aan den gashouder of aan bij- behoorende persleidingen en toestellen onmiddel- lijk aan den Directeur van het Gasbedrijf te Heemstede over te brengen. Over de hoeveelheden, die door den gasmeter zullen worden aangewezen als aan de Gemeente Aalsmeer te zijn afgeleverd of die overeenkomstig het bovenstaande geschat worden te zijn afge- leverd, zal maandelijks een rekening worden op- gemaakt welke aan de Gemeente Aalsmeer zal worden toegezonden. De betaling dezer rekening zal door de Ge- meente Aalsmeer per kalenderkwartaal geschieden

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 52