40 Overname aandeelenkapitaal „Heemstede's Belang'' en „de Haemstede". 26 APRIL 1928 Aan den Raad. Vanwege het Bestuur der Woningbouwvereemging Heemstede's Belang" is meermalen met ons College overleg gepleegd over het aanbrengen van wijzigmgen in de statuten dier vereeniging. Allereerst is daarvoor als reden opgegeven, dat het doel der Vereeniging, n.l. het exploiteeren van mid- denstandswoningen, niet behoorlijk tot uiting komt. In de tweede plaats zijn moeilijkheden ontstaan ten opzichte van het aandeelenkaphaal der Vereeniging. |n voorwaarde 2Q van het Raadsbesluit van 2Q Oc- 1Q10 no. QQ, waarbij steun voor den bouw van wo- ningén is verleend, is bepaald, dat het volgestorte aandeelenkapitaal der Vereeniging ten minste f550(.— moest bedragen, vöôrdat de aanbesteding plaats mocht hebben. Deze bepaling is gesteld om waarborg te hebben voor behoorlijke nakoming van de voorwaar- den en voor goed beheer der woningen. Aanvankelijk werd, in verband met die voorwaarde, van de huurders geeischt, voor een bedrag van f 100.—— deel te nemen in het aandeelenkapitaal. Gedurenae den woningnood kon aan deze bepaling streng de hand worden gehouden. Om echter in de gelegenheid te zijn, de wonmgen te kunnen blijven verhuren werd later door het Bestuur aan de huurders toegezegd, dat het gestorte bedrag vau f 100.— wegens een aandeel, bij het verlaten van de woning zou worden terugbetaald. Zoolang de woningen regelmatig verhuurd konden worder., vyas daarbij geen risico, doch toen de verhuring moeilijker ging worden, werd gevreesd, dat op zeker oogenblik door die terugbetaling, het aandeelenkapitaal zou dalen beneden f 5500 zijnde het gemelde minimum dat volgens voorwaarde 29 van gemeld Raadsbesluit moest zijn geplaatst. Waar de keuze voor middenstandshuizen geleidehjk ruimer geworden is, werd, om verhuring der womn- gen niet tegen te houden, het verplichte aandeel aan- geduid als een waarborgsom met vaste rente van 4 pCt, welke waarborgsom bij het verlaten der woning zou worden teruggegeven, terwijl den laatsten tijd geen verhuur meer kon plaats vinden, wanneer men vast hield aan eene voorloopige storting van f 100.

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 55