40 26 APRIL 1928 Zoolang liet aandeelenkapitaal nog minstens f 5500,— bedraagt, wordt aan de voorwaarde van het genoemde Raadsbesluit voldaan, maar door omstandigheden ge- dwongen, geeft het Bestuur bij het verlaten van de woning voor een aandeel f 100.terug. Het is te verwachten dat binnenkort het aandeelenkapitaal tot f 5500. zal zijn gedaald en dan is terugbetaling niet vtrder mogelijk, zonder in conflict te komen met de genoemde voorwaarde 29. Wij vestigen er hierbij Uwe aandacht op, dat het Bestuur der Vereeniging er tot heden toe steeds in geslaagd is die huurders naar deze woningen te trek- ken, waarvoor de woningen ook indertijd bedoeld zijn. In verband echter met de grootere concurrentie zijn de huren met ingang van 1 Mei a.s. verlaagd en wordt het meftemin steeds moeilijker, geschikte bewo- ners voor de woningen te vinden, zoodat het niet onmogelijk is, dat tezijnertijd financieele hulp van de gemeente noodig zal zijn Waar dit niet uifgesloten is, kwam het ons voor, dat deze gelegenheid benut moest worden, meerdere rechten fen opzichte van de gemeente te reserveeren en hebben wij aan de Ver- eeniging te kennen gegeven er geen bezwaar fegen te hebben te voldoen aan den wensch, aan Uwen Raad een voorstel te doen het aandeelenkapitaal der Vereenigmg over te nemen, zoodat dus alle leden het gestorfe bedrag zouden kunnen terugkrijgen, rnits ook overeenstemming zou zijn te bereiken omtrent de in de stafuten aan te brengen wijzigingen. Die overeenstemming is intusschen bereiktde wij- zigingen zijn door ons voorloopig goedgekeurd en zullen aan de Algemeene Ledenvergadering der Ver- eeniging, welke op 17 dezer wordt gehouden ter bekrachtiging worden aangeboden. De wijzigingen welke in de stafuten zullen worden aangebracht liggen voor U ten Raadhuize ter inzage Daann is in de eerste plaats het doel der Vereeniaine nader omschreven. Voorts is iu art. 4 nader omschreven wie leden der Vereeniging zijn. Behalve de oprichters en zij, die tijdens de goedkeuring der stafutenwijziging Iid zijn en voor zoolang deze met een aandeel van f 100. deelnemen in het waarborgkapitaal, zijn zij leden, die daartoe door ons College worden benoemd Deze benoeming zal door ons plaats hebben, wanneer we- gens gemis van een genoegzaam aantal leden, vacatures m het Besfuur niet kunnen worden vervuld. Practisch zal deze statutenwijziging tengevolge hebben, dat de bouwvereeniging wordt beheerd door eene door ons benoemde Commissie.

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 56