45 Bebouwing terrein Roemer Visscherplein, hoek Zandvoortschelaan. 26 APRIL 1928 Aan den Raad. Bij besluit van 25 Maart 1926, no. 28, werd vast- gesteld het bebouwingsplan voor de terreinen gelegen tusschen de spoorbaan, de Zandvoortschelaan en de Houtvaart. Van deze terreinen, welke, met uitzondering van het gedeelte voor station bestemd, werden overgedaan aan den heer H. Brouwer, bleek tengevolge van afwijkende terreinmaten eene nieuwe distributie noodig. De welstandsadviseur, de heer Ir. Jos. Th. J. Cuypers, achtte het bij de beoordeeling van het ingezonden disl ributieplan gewenscht, met de hoekbebouwing nabij de spoorweghalte te wachten, tot het overige terrein zou zijn bebouwd, omdat dan beter zou kun- nen worden beoordeeld, welke hoekbebouwing econo- misch en stedebouwkundig is aan te bevelen Toen de bebouwing in de omgeving van bedoeld terrein tot stand was gebracht, heeft de heer Cuypers aangedrongen op het stichten van een belangrijker bouw dan de normale landhuizen uit die buurt. Als gevolg hiervan, zijn door den heer Brouwer plannen ingezonden voor den bouw van 4 woningen, een garage met drie bovenwoningen, een restaurant met woning en drie winkel- en woonhuizen, welke plannen zijn ontworpen door een ontwikkeld architect. Volgens den welstandsadviseur, den heer Cuypers, geeft dit goed ontworpen plan eene oplossing van dit plein, geheel in het karakter van zijn bestemming, Op grond daarvan adviseert de heer Cuypers aan de ingediende piannen goedkeuring te verleenen. Daar wij ons met dit advies kunnen vereenige stellen wij U voor den voorgenomen bouw te bcvoi- deren door vaststelling van bijgevoegd onlwerp- besluit. De stukken hierop betrekking hebbende liggen voor U ten Raadhuize ter inzage. Heemstede, 4 April 1928. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, N. VOS

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 69