26 APRIL 1928 Ruiling grond. Aanleg zijwegen. Water- loozing. Verlegging weg langs Heemst. kanaal. Afstand ged. weg langs kanaal. geiegen ten Noorden van de Zandvaart overeen- komstig het ontwerp, door de gemeente aan de Maatschappij overgelegd en aan beide contractanten volkomen bekend, welk laatsbedoeld ontwerp hiema wordt genoemd uitbreidingsplan sub i omschreven j. tusschen de gemeente en de Maatschappij wordt eene ruiling van grond aangegaan, waarbij de ge- meente afstaat aan de Maatschappij het terrein nabij de Heemsteedsche Dreef gelegen, voorzoover dat te diep voor normale bebouwing is, waartegenover de Maatschappij aan de geineente afstaat een strook grond van gelijke oppervlakte aan de Oostzijde van de Heemsteedsche Dreef in Zuidwaartsche richting en aansluitend aan het eigendom van de gemeente, zulks op zoodanige wijze, dat de gemeente ter plaatse in het bezit van bouwterrein op behoorlijke diepte komt en gelijk bouwterrein aan de Maat- schappij resteert, bij deze ruiling zal rekening wor- den gehouden met de meest nuttige wijze van be- bouwing der betrekkelijke bouwblokken. k. de gemeente zal den zijweg aan de Oostzijde van de Heemsteedsche Dreef of, ingeval van nadere wijziging van het Uitbreidingsplan sub i bedoeld, de zijwegen aan de Oostzijde van de Heemsteedsche Dreef, voorzoover op hare gronden gelegen, voor hare rekening aanleggen zoodra de Maaischappij in aansluiting met dien zijweg of die zijwegen een weg of wegen aanlegt; 1. omtrent de nieuwe waterloozing als gevolg van demping van slooten, noodig voor den aanleg van de Heemsteedsche Dreef zal voor de terreinen bui- ten de Dreef gelegen, door de gemeente en de Maatschappij voor gezamenlijke rekening een op- lossing worden gezocht m. de Maatschappij stemt toe in de verlegging van den weg iangs het kanaal, waartoe de gemeente zich contractueel verbonden heeft, mits in plaats van het vervallende gedeelte weg langs het kanaal door de gemeente voor hare rekening wordt aan gelegd het nabij het kanaal gelegen gedeelte weg, zullende door de gemeente een gelijk aantal strek- kende meters weg voor hare rekening worden aan- gelegd, als door haar zoude zijn aangelegd, wanneer de oorspronkeiijke weg iangs het kanaal zoude zijn daargesteld de wijziging welke door het hierbij bepaalde wordt gebracht in de acte dd. 23 Augus- tus 1915 verleden voor wijlen Mr. C. J. Boeriage, Notaris te Heemstede, bepaalt zich uitsluitend tot de verlenging van den oorspronkelijk vastgestelden weg langs het kanaal n. door de gemeente zullen aan de Maatschappij om niet worden afgestaan die gedeelten van den oorspronkelijk langs het kanaal geprojecteerden weg, welke thans vallen in bouwblokken, voorko- mende op het uitbreidingsplan sub i bedoeld of wel zullen voorkomen in bouwblokken volgens

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 79