51 Aankoop grond met opstallen aan Leidschevaartweg en overdraeht grond Orchideën- laan hoek Zandvoortschelaan. 24 MEI 1928 Aan den Raad. Wij hebben de eer U mede te deelen, dat de heer A. van Huissteden bereid is, aan de gemeente te ver- koopen de hem in eigendom toebehoorende perceelen grond, groot 2 Are en 17 c.A. met daarop staande woningen, gelegen aan den Leidschevaartweg, voor een prijs van f 10.000. Door de gemeente zal alsdan ter beschikking van eerstgenoemden moeten worden gesteld een terrein, ter grootte van ongeveer 5.06 Are, gelegen aan de Orchideëenlaan, hoek Zandvoortschelaan, voor den bouw van een nieuw perceel, ten behoeve van den heer Van Huissteden. Door den aankoop van dezen eigendom zal zeer zeker het belang van de gemeente worden gediend, aangezien na amotie van de opstallen, de gelegenheid zal worden verkregen, ter plaatse een parkeerterrein te maken en tevens den toegang tot de te stichten spoorweghalte aanmerkelijk te verbeteren. De voorwaarde, dat naast den bedongen koopsom den verkooper de beschikking zal worden gegeven over een bouwterrein, wil ons alleszins billijk voor- komen, aangezien deze daardoor zijn bedrijf zal kun- nen voortzetten in het aldaar door hem te stichten huis met werkplaats. Ook uit aesthetisch oogpunt valt deze transactie ten zeerste toe te juichen, waar immers, zooals Uwen Raad uit de hierbij overgelegde teekening zal blijken, in deze omgeving een goede hoekoplossing wordt verkregen. Daar wij den na verschillende onderhandelingen ten slotte gevraagden koopsom alleszins billijk achten en ook de Commissie voor Openbare Werken zich hier- mede kan vereenigen, hebben wij met bovengenoem- den heer Van Huissteden een voorloopige koopakte afgesloten, welke voor U met de daarbij behoo- rende teekeningen ten Raadhuize ter inzage liggen. Vertrouwende, dat Uwe Vergadering zich met deze overeenkomst kan vereenigen, bieden wij U bijgevoegd ontwerp-besluit ter vaststelling aan. Heemstede, Q Mei 1928. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, N. VOS.

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 3