93 Gemeentelijke Schooltand- verzorging. 22 NOVEMBER 1928 Aan den Raad. Zooals Uwen Raad bekend is, houdt de Verordening tot regeling van de aanstelling en den werkkring van de schoolartsen bij het lager onderwijs en het bewaar- school-onderwijs in onze gemeente, vastgesteld bij raadsbesluit van 22 Mei 1924, ook in, dat een van de schoolartsen optreedt als tandarts, zoodat dus het toe- zicht op de kinderen zich ook uitstrekt tot ihunne ge- bitten. Aanvankelijk is door ons voor dat doel aangesteld de tandarts J. D. Steffens, doch deze heeft ons in Aumistus 1927 verzocht van dat toezicht tijdelijk ontheven te mogen worden. ln overleg met hern is zijn werk tijdelijk opgedragen aan de gewone schoolartsen. De resultaten van dit toezicht zijn, blijkens de in de gemeenteverslagen opgenomen verslagen van den schooltandarts niet van dien aard, dat het gewenscht is alleen het toezicht te laten voortduren zonder daaraan eene behandeling te verbinden en dat het gewenscht is tot dit laatste over te gaan, heeft niet alleen de ervaring elders, doch ook hier ter plaatse geleerd. Thans be- hooren de schoolartsen, wanneer het door hen ingestelde onderzoek dit wenschelijk maakt, de ouders van de kinderen te wijzen op de wenschelijkheid van behande- ling door een tandarts. De praktijk heeft echter bewezen, dat slechts een gering percentage inderdaad daartoe overgaat, zoodat dus de groote rnassa schoolkinderen met een aangetast gebit blijft rondloopen. In Uwe vergaderingen is de tandheelkundige verzor- ging meerdere malen ter sprake gekomen en is onzer- zijds bij de behandeling van de gemeentebegrooting voor 1928 toegezegd, dat het in de bedoeling lag te gelegenertijd met voorstellen te komen, welke meer bevrediging zullen geven. Naar aanleiding van deze toezegging heeft genoemde verzorging meermalen een punt van bespreking bij ons uitgemaakt. Het zal U bekend zijn, dat verschillende gemeenten, al of niet na een voorafgaande proefneining, tot de instelling van een schooltandartsendienst zijn overgegaan. Uit het laatste verslag van onze school- artsen zal U gebleken zijn, dat ook bij de schooljeugd in onze gemeente vele gevallen van tandcariës voor- komen. Elders gedane onderzoekingen hebben aange- toond, dat van 9U der kinderen liet gebit aangetast is. Het zal geen toelichting behoeven dat dit op lateren leeftijd nog nadeelige gevolgen medebrengt. Het is

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 10