22 NOVEMBER 1928 dus nog 8 maanden over voor de behandeling van deze klasse. Wij meenen evenwel, dat het aantal leerlingen der le klasse daarvoor geen beletsel behoeft te zijn. Mocht blijken, dat na contrôle en behandeling van de le klasse nog tijd beschikbaar is, dan zouden wij deze benut willen zien voor de behandeling van de leeningen der 2e klasse. Wat de financiëele gevolgen van de instelling betreft, deelen wij U het volgende mede. Voor bezoldiging van een tandarts behoort te worden gerekend op /20.per zitting, waarbij in aanmerking dient genomen te worden, dat de tandarts zelf zorg- draagt voor de noodige assistentie. Per jaar is hiervoor dus te rekenen op rond 1000.Verder zal het noodige instrumentarium en de materialen aangeschaft moeten worden, terwijl het instrumentarium verplaatsbaar moet zijn, omdat wij de behandeling in de verschillende scholen zouden willen laten plaats hebben. Daarmede wordt voorkomen, dat de kinderen gedurende een te langen tijd aan de lessen worden onttrokken. Doordat toezicht en behandeling in de scholen plaats vindt, zullen aan de daarvoor te gebruiken Iokalen eenige kosten moeten worden gemaakt, welke ook slechts een- maal voorkomen. Wanneer daarnaast nog wordt ge- rekend op wat kleine uitgaven, meenen vvij, behalve het salaris, voor het eerste jaar met /2000,— te kunnen volstaan. De totale kosten worden voor het eerste jaar dus geraamd op3000,— terwijl krachtens de oude regeling voor toezicht op de gebitten betaald zou worden pl.m450. zoodat dus voor het eerste jaar de meerdere kosten bedragen2550. Voor volgende jaren zullen de meerdere kosten niet zoo hoog zijn, orndat de uitgaven voor instrumentarium en in orde maken lokaien slechts eenmaal voorkomen. Het is echter niet uitgesloten, dat na enkele jaren aan belooning meer zal moeten worden uitgekeerd, wanneer blijkt, dat niet alle klassen in één zitting per week kunnen worden gecontroleerd en zoo noodig behandeld. Naar aanleiding van bovenstaande hebben wij de eer U voor te stellen over te gaan tot de instelling van een schooltandartsendienst en hiervoor vast te stellen de hierbij gaande ontwerp-verordening. Het zal dan tevens noodig zijn, dat de regeling van de bezoldiging der schoolartsen wordt herzien, waar- voor U eveneens een ontwerp-besluit ter vaststelling wordt aangeboden. Heemstede 14 November 1928. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, N. VOS.

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 12