22 NOVEMBER 1928 meester en Wethouders wordt opgedragen, gehouden voordrachten en cursussen te liouden voor het onder- wijzend personeel over de verzorging van het gebit. Hij is voorts gehouden Burgemeester en Wethouders inlichtingen en adviezen te geven over aangelegenheden tot zijn werkkring behoorende en tevens om, voor zoover zijn ambtseed dit toelaat en de opmerkingen van belang kunnen zijn voor het onderwijs, daarvan mededeeling te doen aan het Hoofd der school. Artikel 11. Aan de ouders of verzorgers van de leerlingen der scholen, waarover zich het toezicht van den school- tandarts uitstrekt, wordt eenige dagen vöör het onder- zoek zal plaats hebben, door de hoofden van scholen de circulaire gezonden van de Nederlandsche Vereeni- ging tot bestrijding van het Tandbederf, over het onder- houdt van de tanden, waarbij de ouders of verzorgers tevens worden gewezen op het groot belang voor hunne kinderen van deze deskundige voorlichting en verzor- ging om tandbederf te voorkomen en waarbij er tevens aan herinnerd wordt, dat naast deze schooltandverzor- ging medewerking der ouders in den vorm van nauw- lettend toezicht op de verzorging en reiniging van den mond hunner kinderen een onmisbare voorwaarde is voor het bereiken van dit doel. Artikel 12. De schooltandarts pleegt regelmatig overleg met de schoolartsen en woont de door dezen te houden ver- gaderingen bij. Artikel 13. De schooltandarts wordt als regel telkens voor den tijd van vijf jaren benoemd door Burgemeester en Wet- houders, evenwel met dien verstande, dat de eerste aanstelling zal geschieden tot 1 September 1929. De aftredende is terstond herbenoembaar. De schooltandarts wordt door Burgemeester en Wet- houders geschorst en ontslagen. Artikel 14. Schorsing kan voor niet langer dan drie opeen-

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 17