93 a 22 NOVEMBER 1928 volgende maanden plaats vinden. De schorsing geschiedt al of niet met behoud van de belooning. Artikel 15. Ontslag op eigen verzoek behoeft niet verleend te worden, indien het verzoek niet ten nrinste drie maanden voor den datum, waartegen het ontslag gevraagd wordt, is ingediend. Ingeval van vervroegd vertrek zorgt de schooltandarts, ten genoegen van Burgemeester en Wethouders, op eigen kosten voor een vervanger. Artikel 16. Ontslag, anders dan op eigen verzoek, heeft slechts plaats met ingang van drie maanden na den dag, waarop ihet besluit tot ontslag ter kennis van belanghebbende is gebracht. Aan belanghebbende wordt in dit geval boven de belooning toegekend een bedrag, gelijkstaande aan de belooning, berekend over een tijdvak van drie maanden. Het ontslag kan in bijzondere gevallen, of wanneer de gedragingen van den schooltandarts dit wenschelijk rnaken op korteren ternrijn en met inhouding van de vergoeding boven de belooning worden gegeven. Dit geschiedt evenwel niet, dan nadat de belang- hebbende door Burgemeester en Wethouders schriftelijk in kennis is gesteld met de redenen daarvcor en gedurende ten minste dertig dagen de gelegenheid heeft gehad een schriftelijk verweer bij den Gemeente- raad in te dienen. Het ontslag gaat dan in op den dag, door den Raad te bepalen. Artikel 17. Burgemeester en Wethouders zullen omtrent klachten of bezwaren tegen den schooltandarts geene besiissing nemen, die niet in den Raad brengen en deze zal die niet behandelen, dan na een nauwgezet onderzoek en na den betrokken arts te hebben gehoord. Artikel 18. De schooltandarts woont op verzoek van Burge- meester en Wethouders vergaderingen van dat College bij ter beraadslaging over vooraf te zijner kennis ge- brachte punten, zijn werkkring betreffende.

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 18