Overname grond, gelegen aehter de Eikenlaan. 22 NOVEMBER 1928 Aan den Raad. Wij hebben de eer U mede ie deelen, dat het, ter verkrijging van diepere bouwterreinen aan de Heem- steedsciie Dreef ter hoogte van de Eikeniaan, gewenscht is over te gaan tot aankoop van een strook grond, in eigendom toebehoorende aan de Woningvereeniging „Berkenrode". Genoemde Woningvereeniging verklaarde zich bereid hiertoe hare medewerking te verleenen en stelde ter beschikking van de gemeente de terreinstrooken, ge- legen achter de tuinen der woningen Eikenlaan 30 tot en met 46 op anderhalven Meter ten Oosten van de bestaande tuinafscheiding en- achter de woningEiken- laan 48 de terreinstrook, gelegen in het verlengde van zooeven bedoelde strook, ter oppervlakte van onge- veer 378 M2, tegen een prijs van f5.— per M2. De gemeente zal dan voor hare rekening naast de tuinafscheiding een eenvoudig verhaid pad maken achter de tuinen der woningen Eikenlaan 30 tot en met 46. Door dezen aankoop zal de gemiddelde diepte der ter plaatse aan de Heemsteedsche Dreef liggende bouwterreinen door toevoeging van meergenoemd gedeelte tuingrond van de Woningvereeniging 38 M. worden, terwijl deze thans 29 M. bedraagt. Wij stellen ons dan ook op het standpunt, dat het voor een betere exploitatie van groot nut kan zijn, op het gedane bod, dat alleszins redelijk is te achten, in te gaan. Naar aanleiding van het vorenstaande, waarmede ook de Commissie voor het Grondbedrijf zich geheel kan vereenigen, hebben wij de eer Uwen Raad. onder aanbieding der betrekkelijke stukken, voor te stellen, bijgaand besluit vast te stellen. Heemstede 6 November 1928. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, N. VOS.

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 24