Uitbreiding onderwijzend personeel Bronsteeschool U.L.O. 20 DECEMBER 1928 Aan den Raad. Uit de U aangeboden ontwerp-begrooting voor het jaar 19 0 zal U gebleken zijn dat het onderwijzend personeel van de openbare school voör uitgebreid iager onderwijs aan den Bronsteeweg bestaat uit drie leerkrachten, het hoofd inbegrepen. Het Rijk vergoedt met het oog op het aantal leer- lingen der school de wedde van twee dezer leerkrach- ten, zoodat de wedde van één leerkracht voor reke- ning van de gemeente blijft. Wanneer het initiatief-voorstel van het lid van de Tweede Kamer de heer Zijlstra, hetwelk eenige maan- den geleden door de beide Kamers der Staten Gene- raal werd aangenomen, tot wet was verheven, dan zou de gemeente vanaf i Juli 1928 aanspraak hebben gemaakt op vergoeding van de wedde van alle drie ieerkrachten dezer school. Het zou dan ons voornemen zijn geweest aan U het voorstel te doen een vierde leerkracht aan deze school te benoemen, welke voor rekening van de gemeente zou komen, teneinde alsdan het bezwaar te kunnen ondervangen, dat twee klassen dezer school gedurende twee achtereenvolgende jaren gecombineerd onderwijs moeien ontvangen, zooals dat nu het geval is. Uit den aard der zaak blijft nu voor ieder dier klassen niet den tijd over welke daaraan besteed kan vrorden, indien geen combinatie van klassen behoeft plaats te hebben. Het zal geen uitvoerig betoog be- hoeven, dat het onderwijs aan de U.L.O. school met een dergelijken maatregel zeer gebaat zou zijn ge- wees üemeld iniiiatief-voorstel is echter geen wet gewor- den. De Regeering beeft intusschen zelf een voors'el ingediend tot wijziging van de leerlingenschaal. De bedoeling hiervan is dat eenigszins vervroegd weder gaat werken de leerlingenschaal vastgesteld bij de wet van 16 Februari 1923, Staatsblad no. 38, welke tijdelijk tot uiterlijk 31 December lQzQ door een ongunstiger regeling is vervangen.

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 19