101 Bezoldiging concierge Bronsteesehool. DECEMBER 1928 Aari den Raad. Op ons voorstel is in Uwe Vergadering van 28 Juli 1Q27, onder no. 86, vastgesteld eene verordening regelende de aanstelling en bezoldiging van den con- cierge der Bronsteeschool. In die verordening is de bezoldiging bepaald op f 1300.— per jaar, benevens vrije centrale verwarming van de woning. Het bedrag der bezoldiging is door ons aldus aan U voorgesteld omdat als taak gesteld werd het schoon- houden van het gebouw en bijbehoorend terrein, alsmede de zorg voor de centrale verwarming van het gebouw en het tijdig openen en sluiten van het gebouw, zoodat de betrokken persoon dus niet ver- plicht zou zijn gedurende de schooluren in het gebouw aanwezig te zijn. Blijkens een bij ons ingekomen advies van het Hoofd der School is echter de aanwezigheid overdag van een concierge een volstrekte behoefte. De motie- ven welke daarvoor gelden zijn in dat advies meer uitvoerig omschreven. Wij noemen U daarvan le. de stoornissen welke het onderwijs ondervindt wanneer herhaaldelijk een der kinderen de deur moet openen wanneer er tijdens de schooluren gebeld wordt 2e. de wenschelijkheid van 'toezicht bij het aan- en uit- gaan der school, welk toezicht thans door een der leerkrachten moet worden uitgeoefend, terwijl deze öf voorbereidende werkzaamheden voor de lessen heeft te verrichten öf om bepaalde redenen nog niet in zijn klas kan worden gemist3e. een regehnatig toezicht op gebouw en inrichting, zoodat eventueele beschadiging spoediger wordt opgemerkt4e. zorg voor de leermiddelen, zoodat deze langer in gebruik kunnen zijn 5e. het toelaten van de ouders, welke het Hoofd der school wenschen te spreken over de belangen van hunne kinderen, waartoe vooral de aan- wezigheid van de U.L.O. school aanleiding geeft. Deze motieven, welke de wenschelijkheid aantoo- nen van de aanwezigheid van een concierge, ook tijdens de schooluren, zouden met meerdere kunnen

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 1