106 20 DECEMSER 1928 Voor onze school zal aanneming van dit voorstel het gevolg hebben dat met ingang van 1 September 1Q29 het aantal verplichte leerkrachten der U.L.O. school zal stijgen van twee tot drie, welk aantal voor rijksvergoeding in aanmerking, komt wanneer het ge- middeld aantal leerlingen 41 tot en met 70 bedraagt. hei gemiddeld aantal leerlingen over 1928 zal ver- moedelijk 56 bedragen, zoodat dit voldoende is om in genoemd geval de derde leerkracht van I Septem- ber >929 af van het Rijk vergoed te krijgen. Wij achten het echter om meergenoemde redenen een bezwaar met de uitbreiding van het personeel tot laatstgenoemden datum te wachten, zoodat wij U voorstellen ons machtiging te geven de noodige stap- pen te doen om te komen tot de benoeming van een vierde leerkracht. Het is ook reeds gebleken, dat het aantal uren, waarin onderwijs in iichamelijke oefening aan de leerlingen van meergenoemde school wordt gegeven, uitbreiding behoeft. Momenteel ontvangen alle jongens samen en alle meisjes samen in dat vak onderwijs, doch het aantal jongens is daarvoor te groot en de leeftijd en grootte loopt te veel uiteen, zoodat splitsing gewenscht moet worden geacht, waardoor vanzelf het aantal uren uitgebreid moet worden. Een nader voor- stel zullen wij U hierover echter doen wanneer wij de noodige machtiging hebben ontvangen voor de voorgestelde uitbreiding van het personeel. Heemstede 5 December 1928. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, N. VOS. 4

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 20