20 DECEMÖER 1928 de bepaling niet toe te passen op de in dienst zijnde gehuwde onderwijzeres. Wordt het door ons voorgestelde artikel 27a in de verordening opgenomen, dan volgt daaruit vanzelf dat door ons geen gehuwde onderwijzeres op een voor- dracht zal worden geplaatst, zoodat o.i. de motie dan geen verdere uitvoering behoeft en dus ingetrokken kan worden. Uit het aangehaalde 4e lid van artikel 38 blijkt U voorts, dat de Raad kan regelen dat een onderwijzer of onderwijzeres, die een bepaalden leeftijd, welke niet lager mag zijn dan vijf en zestig jaren, heeft be- reikt, op dien grond ontslag kan worden verleend. Ook hieromtrent bestaat voor onze gemeente reeds eene bepaling en wel in de verordening van 12 Fe- bruari 1914, houdende bepalingen omtrent het ontslag aan ambtenaren, bedienden, politiepersoneel en werk- lieden. In deze verordening is de leeftijdsgrens gesteld op 65 jaar en is verder bepaald dat voor hen die bij het onderwijs werkzaam zijn, het ontslag ingaat met het einde van den loopenden cursus. Deze bepaling stemt dus ook niet geheel overeen met art. 38, 4e lid, zoodat het ons gewenscht voor- komt in de verordening op het onderwijzend personeel een nieuw artikel 27b op te nemen, waarin een en ander is geregeld. Het bepaalde in de verordening van 12 Februari 1914 zal dan tevens behooren te worden herzien. In verband met bovensfaande bieden wij U bijgaand ontwerp-besluit ter vaststelling aan. Heemstede 12 December 1928. Burgemeester en Wethouders van Heemstede^ J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, N. VOS.

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 25