107 20 DECEM8ER 1928 Artikel 27a. Aan eene onderwijzeres, die vöör het bereiken van den vijf en veertig jarigen leeftijd in het huwelijk treedt, wordt door Burgemeester en Wethouders met ingang van den dag van het huwelijk ontslag ver- Ieend. Deze bepaling is niet van toepassing op een on- derwijzeres, die op 21 December 1928 reeds in functie en gehuwd is. Aan een onderwijzer of eene onderwijzeres, die den leeftijd van vijf en zesfig jaren heeft bereikt, wordt door Burgemeester en Wethouders ontslagver- leend met ingang van den eersten dag der maand, volgende op die, waarin deze leeftijd is bereikt. Dit ontslag kan, op voordracht van Burgemeester en Wethouders, krachfens een besluit van den raad telkens voor een jaar worden opgeschort. B. in te trekken de motie betreffende de gehuw- de onderwijzeres, aangenomen in de raadsvergadering van 21 Februari 1924. C. I. Artikel I der Verordening, houdende be- palingen omtrent het ontslag aan ambtenaren, bedien- den, politiepersoneel en werklieden in vasten dienst der gemeente Heemstede te wijzigen en te lezen als volgt Aan ambtenaren, bedienden, politiepersoneel en werklieden in vasten dienst der gemeente Heemstede, die hun 65ste levensjaar henben volbracht, wordt ontslag verleend rnet het einde van het loopende ka- lenderjaar". li In artikel 2 der onder C I aangehaalde veror- dening te laten vervallen de woorden „van den cur- sus of" en de woorden „naar de onderscheiding ge- maakt bij artikel I". Gedaan ter openbare raadsvergadering van den 20 December 1928. r< De Voorzitter, Artikel 27b.

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 28