Radio-distributie. 20 DECEMSER 1928 Aan den Raad. Ons College hebben verscbillende aanvragen bereikt om vergunning tot het aanbrengen en exploiteeren van centrales voor radiodistributie en het daartoe aanbrengen van geleidingen in, op of boven den openbaren grond. Volgens de bepalingen van de Telegraaf- en Tele- foonwet 1904 is hiervoor machfiging noodig van den Minister van Waterstaat Vergunning van gemeentewege is slechts vereischt voor zooveel geleidingen in, op of boven den open- baren weg moeten worden aangebracht. Een goede radiodistributie zal derhalve niet tot stand kunnen komen wanneer de gemeente daarop geen prijs stelt. Wij zijn van oordeel, dat van de oprichting van radio centrales mag worden verwacht dat de radio onder het bereik wordt gebracht van hen, die zich de kosten van een eigen toestel niet kunnen of wilien veroorlooven en dat reeds daarom de gemeente hare medewerking aan de oprichting van radiocentrales ni,et dient te onthouden. Bij een door ons ingesteld onderzoek is gebleken, dat het aanbrengen van draden geen ontsiering van de gemeenfe behoeft te veroorzaken indien de werk- zaamheden met zorg en op vakkundige wijzeworden uitgevoerd. Door het toezicht, hetwelk de gemeente zal uitoefenen, wordt verzekerd dat het werk op de hierboven bedoelde wijze wordt tot stand gebracht. Zooals reeds gezegd, is toestemming der gemeente slechts noodig voor zooveel geleidingen in, op of boven den openbaren grond moeten vvorden aange- bracht. De vereischfe vergunningen daartoe kunnen door ons College worden verleend. Wij stellen het echter op prijs U, alvorens onze daadwerkelijke medewerking voor de oprichting van radiocentrales te verleenen, in kennis te stellen met ons voornemen om de radiodistributie a'hier toe te vertrouwen aan ingezetenen dezer gemeente onder de door ons te stellen voorwaarden. Een ontwerp van deze voorwaarden ligt voor U ten Raadhuize ter inzage. Wij vertrouwen in deze op de instemming van Uwe Vergadering te mogen rekenen. Heemstede 12 December 928 Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, N. VOS.

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 29